امید دنا: فرماندار لنده با اشاره به سیر صعودی ویروس کرونا گفت: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی این شهرستان را به وضعیت قرمز نزدیک کرده است.

پایگاه خبری امید دنا

امید دنا؛ فرماندار لنده با اشاره به سیر صعودی ویروس کرونا گفت: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی این شهرستان را به وضعیت قرمز نزدیک کرده است.

 سید خدادوست موسوی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت: بی تفاوتی مردم در عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ، عادی شدن ویروس کرونا و بی توجهی به هشدارها و دستورالعمل های بهداشتی وضعیت لنده را به حالت هشدار درآورده است.

وی بر مشارکت مردم در رعایت نکات بهداشتی تاکید کرد و گفت: همه نهادها  موظف اند موارد بهداشتی را از امروز با نظارت شبکه بهداشت و درمان برای کنترل ویروس کرونا رعایت کنند.

موسوی تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان  نسبت به نصب بنر و هشدار های بهداشتی و هلال احمر در دو نوبت صبح و عصر نسبت به اعلام هشدار های بهداشتی در سطح شهر باید اقدام کنند.

وی گفت: نیاز است شبکه بهداشت، امور صنفی و نیروی انتظامی با بازرسی از صنوف، بازاریان را مکلف به رعایت پروتکل بهداشتی کنند.

فرماندار لنده گفت: برگزاری هرگونه جلسه، جشن و مراسمات مذهبی تا اعلام شرایط عادی با رعایت موازین بهداشتی ادامه و در صورت عدم اجرای پروتکل های بهداشتی حتما باید تعطیل شوند.

موسوی اظهارداشت: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان در شهرستانهای همجوار نیاز است شهروندان از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

وی گفت: اطلاع رسانی برای مراسمات عزاداری از طریق بلندگو ممنوع و نیروی انتظامی بر اساس قانون خودرو را توقیف کند.

موسوی اظهارداشت: عروسی ها و مراسمات عزاداری ها منبع بزرگترین خطر مبتلا و شیوع ویروس کرونا است

  • نویسنده : غلامی