به گزارش پایگاه خبری-امیددنا:مدیرکل تعزیرات حکومتی استان از برخورد قانونی با اخلال گران بازار مرغ در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری-امیددنا:، مدیرکل تعزیرات حکومتی در ارتباط زنده تلویزیونی شبکه خبر دنا،از برخورد قاطع با اخلال گران بازار مرغ خبر داد، بیان کرد هر گونه امتناع مرغداران از عرضه مرغ به کشتارگاه به مثابه احتکار است و با افراد خاطی برخورد قانونی می شود.

براتعلی صالحی افزود: بر اساس ماده ۱۱ قانون تعزیرات حکومتی ، عدم عرضه، مشمول احتکار و اخلال در نظام اقتصادی کشور است و با برخورد قانونی تعزیرات حکومتی مواجه میشود با توجه نیاز بازار، ضرورت تزریق مرغ بر بازار محسوس است و نگهداری کالا به صورت عمده و امتناع از عرضه آن با ۷۰ درصد جریمه بر مبنای قیمت کالا خواهد شد.
وی از مرغداران خواست که مرغ را با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار در اختیار اتحادیه و کشتارگاه قرار دهد و از افزایش قیمت به صورت خودسرانه امتناع کنند، زیرا این کار تخلف است و مشمول برخورد قانونی خواهد شد.
صالحی تاکید کرد: ملاک قیمت مرغ اعلام رسمی از سوی ستاد تنظیم بازار کشور است و تعزیرات حکومتی با افزایش هر گونه افزایش خود سرانه برخورد قانونی انجام خواهد داد.
صالحی بیان داشت؛ با توجه به نشست دادستانی و تعزیرات حکومتی در جهت تنظیم بازار و جلوگیری از الحاق در حق مردم مقرر شد هر واحد متخلف در صورت تخلف بلافاصله تعطیل و بر سر درب مغازه پلاکارد نصب گردد،البته این مجازات خارج از مجازات مقرر قانونی است.

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : پیوارنیوز