به گزارش پایگاه خبری-امیددنا: مخاطبین خبرگزاری از بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد خواسته‌‌اند در خصوص به کارگیری نیرو در اورژانس اجتماعی پاتاوه شفاف‌سازی شود.

به گزارش پایگاه خرری-امیددنااز یاسوج،در طول چند سال اخیر متاسفانه اخبار ناگواری در خصوص به کارگیری‌ها،استخدام‌های غیر قانونی ،فرا قانونی در استان کهگیلویه و بویراحمد شنیده‌ایم که بسیاری از این اقدامات موجب صدور احکام سنگینی برای مدیران استان نیز شد و از حق هم که نگذریم برخی از آن‌ها هر چند با اعتراضاتی همراه بود اما به صورت قانونی صورت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری امیددنا؛ به همین دلیل مردم استان به خصوص جوانان جویای کاری روی موضوع به کارگیری‌ها بسیار حساس شده‌‌اند،هرگونه فعل و انفعالی در حوزه به کارگیری نیروها را پیگیری و رصد می‌کنند که البته در جای خود قابل تقدیر است.

در همین خصوص طی تماس عده‌ای از شرکت‌کنندگان معترض به آزمون جذب نیرو توسط اداره بهزیستی شهرستان دنا (پاتاوه) مدعی شدند که در آزمون برگزار شده توسط اداره مذکور برای جذب نیرو، ابهامات و سوالاتی وجود دارد که برای روشن شدن واقعیت ماجرا، نیاز است تا اداره کل   بهزیستی استان  شفاف‌سازی نمایند.

آن‌ها معتقدند که  مجموعه بهزیستی نه مطابق قانون بلکه مطابق میل خود و برای رسیدن به مقاصد سیاسی و انتخاباتی در برگزاری آزمون مرتکب تخلف شدند.
آزمون مربوط به جذب نیرو برای اورژانس اجتماعی بخش پاتاوه در شهرستان دنا بود.

آن‌ها از رسانه خواسته‌ا‌ند که چاره‌ای اندیشیده شود و هر طور شده جلوی این تخلف گرفته شود، زیرا نباید مجموعه‌ای هماهنگ دل به دریا زده و هر کاری دوست دارند، انجام ‌دهند.

آن‌ها متعقدند؛ واقعیت موضوع این است که این نیروها با هدف راه‌اندازی اورژانس اجتماعی بخش پاتاوه در شهرستان دنا قرار است جذب شوند؛ که پارسال طی یک آزمون آن چنانی برگزار کردند و آنانی را که می‌خواستند پذیرفتند.
اما پارسال بعد از اعلام قبولی عده‌ای خاص سایر شرکت‌کنندگان در آزمون به شدت معترض شدند و به سازمان بهزیستی کشور، سازمان بازرسی، اداره اطلاعات و …شکایت و اعتراض کردند و در نهایت با ورود دستگاه‌های نظارتی، جلوی جذب و شروع بکار این نیروها پارسال گرفته شد و با جذب این افراد مخالفت شد.

حال امسال دوباره همین گروه با هماهنگی قصد دارند، همان نیروهای قبلی و نورچشمی را جهت راه‌اندازی اورژانس اجتماعی بهزیستی بخش پاتاوه معرفی نمایند و به شدت هم هماهنگ هستند، همدیگر را حمایت می‌کنند،حساب شده جهت دفاع از خود، توجیهات خاصی ارائه می‌دهند.

می‌طلبد رسانه‌ها و دستگاه‌های نظارتی ورود نمایند ، مانع رفتار،عملکرد ناعادلانه این اقشار خطرناک در سیستم اداری گردند تا حقی از کسی ضایع نگردد.‌

در شکواییه این عده به رسانه‌ آمده است: نکته مهم اینکه حتی یک نفر از این نیروها ساکن و مقیم پاتاوه نیستند و قصد دارند حق بچه‌های بخش پاتاوه را نادیده گیرند و نیروهای وابسته و مورد نظر به کار گیرند.

و در انتها آمده است: چطور در این وضعیت بحرانی بخاطر ویروس منحوس کرونا  قصد دارند این نیروها که پارسال  از جذب آنها جلوگیری شد،‌ مجدد قصد دارند آنها را جذب نمایند.

به گزارش پایگاه خبری-امیددنا؛ اکنون منتظر پاسخگویی بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد و شفاف‌سازی در خصوص این موضوع هستیم.

انتهای پیام/82009

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس