به گزارش پایگاه خبری-امیددنا:استاندار کهگیلویه و بویراحمد قیمت مرغ در این استان را ۱۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: فروش بیش از این قیمت تخلف بوده و باید به شدت با فرد متخلف برخورد شود.

به گزارش پایگاه خبری-امیددنا، حسین کلانتری، در نشست ستاد تنظیم بازار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: افزایش نرخ برخی از کالاها مختص یک استان یا شهر نیست،بعضاً در همه جای کشور اتفاق می‌افتد و افزایش قیمت رخ می‌دهد.

وی دلیل اصلی افزایش قیمت‌ها را نرخ ارز و تحریم‌ها عنوان کرد، افزود: نظارت بیشتر بر بازار ضروری بوده، انتظار می‌رود با محتکران به شدت برخورد شود ،نهادهای نظارتی و مسئولان در کشف، ضبط و برخورد با محتکران تلاش بیشتری کنند،زیرا نبود یا کمبود کالا بر اثر احتکار سبب گرانی برهم‌زدن نظم، نبض بازار می‌شود و مردم در خریدها و برطرف‌کردن نیازهای‌شان دچار مشکل می‌شوند.

کلانتری، ‌‌به قیمت مرغ در بازار اشاره کرد، ادامه داد: ‌قیمت ابلاغی برای هر کیلو مرغ ۱۵ هزار تومان بوده ، فروش بیش از این نرخ ممنوع است ،به دستگاه‌های متولی ماموریت تشدید گشت و نظارت بازار و برخورد با گران فروشی داده می‌شود.

سالار حسین پور، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست به ذخیره کالاهای اساسی اشاره کرد، گفت: در این استان مصرف ماهیانه گندم ۶ هزار تن بوده که ۵۹ هزار تن گندم ذخیره در استان وجود دارد.

وی در ادامه دلیل افزایش قیمت برنج دانه بلند،وارداتی در استان را حذف ارز دولتی برای ورود این کالا عنوان کرد،افزود: قیمت هر کیسه ۱۰ کیلویی برنج ۱۶۵ هزار تومان است و ارز تخصیصی برای خرید برنج وارداتی طبق سیاست کلان تنظیم بازار ارز نیمایی است.

حسین‌پور، در ادامه به حاشیه‌های افزایش قیمت مرغ گریزی زد،گفت: قیمت مرغ از هرکیلو ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان به ۱۷ هزار و ۷۰۰ تومان افزایش یافت که افزایش ۳۹ درصدی را نشان می‌دهد که دلیل این افزایش بحران کرونا، افزایش قیمت ارز و گرانی مواد اولیه و تعطیلی مرغداری‌ها است.

وی افزایش قیمت تخم‌مرغ را از جانب کسانی دانست، که در افرایش قیمت مرغ نقش داشته‌اند و ابراز امیدواری کرد که با شروع فصل برداشت حبوبات با کاهش قیمت مواجه باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد‌: فروش لاستیک تابع قیمت ستاد تنظیم بازار بوده و باید هرگونه فروش لاستیک در سامانه جامع تجارت ثبت شود.

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : عصرزاگرس