امید دنا: سید محمد موحد نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی در اولین جلسه شورای اداری کهگیلویه گفت:سالی که مقام معظم رهبری آن را به عنوان جهش تولید نام نهادند مسئولیت همه ما را سنگین کرده و شورای اداری، شورای تامین  و هر کدام در هر جایگاهی که هستیم مسئولیت سنگینی در تحقق این شعار داریم.

پایگاه خبری امید دنا

امید دنا؛ سید محمد موحد نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی در اولین جلسه شورای اداری کهگیلویه گفت:سالی که مقام معظم رهبری آن را به عنوان جهش تولید نام نهادند مسئولیت همه ما را سنگین کرده و شورای اداری، شورای تامین  و هر کدام در هر جایگاهی که هستیم مسئولیت سنگینی در تحقق این شعار داریم.

سید محمد موحد با اشاره به اینکه شعار های رهبر معظم  انقلاب باید عملی شوند گفت:  همه ما باید به فکر راهکارهای عملی و اساسی برای تحقق شعار سال باشیم و اینکه کسی فکر کند با چند جمله سخنرانی تکلیفش را ادا کرده اشتباه است.
سید محمد موحد به برخی فعالیت های قوه قضاییه اشاره کرد و گفت: امروز بارقه امیدی در دستگاه قضایی بوجود آمده و شخصیتی در این قوه منصوب شده که قوه قضاییه را از مرحله اولیه و از دادیار آزمایشی تا ریاست آن طی طریق کرده و یکی از علل  توفیق در قوه قضایی در این ماه ها آشنایی و مسلط بودن جناب آقای رییسی به این قوا است.
سید محمد موحد خاطر نشان کرد: آتش سوزی اخیر توانست میزان صداقت و پای کاری عزیان ما را در این حوزه مشخص کند و به معنای واقعی همه وارد آتش شدند و افراد زیادی  در این آتش سوزی تلاش کردند که با حضورشان نشان دادند مدیر جهادی و کار جهادی به چه معنی است.
وی با اشاره به جایگاه و وظیفه نماینده گفت: متاسفانه شرایط کرونایی اجازه نداد که از ابتدا در کنار مردم باشیم و انجام وظیفه کنیم اما اینگونه هم نبود که تکلیفمان را رها کرده باشیم.
نماینده کهگیلویه بزرگ گفت: یکی از پروژه هایی که می تواند در برون رفت منطقه کهگیلویه از بن بست موثر واقع شود پروژه دهدشت پاتاوه است و مسئولین بارها گفتند برای این پروژه ۱۰۰ میلیارد تومان از وزارت مطالبات داریم که اگر این روند ادامه پیدا کند پروژه را رها خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: با پیگیری ها توانستیم ۲۵۰ میلیارد تومان برای این طرح پیش بینی و بدهی های قبل پرداخت و با واگذاری کامل آن به زودی شاهد روند اجرایی‌ان خواهیم بود.
موحد ادامه داد: تاکنون ۶۰ میلیارد تومان از اعتبار مشخص شده  تخصیص داده شد که این هزینه به حساب وزارت راه واریز شده و باید به حساب پیمانکار واگذار شود.
وی با اشاره به طرح ها و پروژه های مهم شهرستان کهگیلویه گفت: باند دوم جاده خیرآباد به دهدشت، هزینه لازم برای انتقال آب به صحرای کلاچو، ارتباط فارس به خوزستان از طریق کهگیلویه از طریق پل بریم که ۳۰ میلیارد برای آن پیش بینی شده از جمله مهمترین طرح های این شهرستان است.
محمد موحد اضافه کرد:  این سه طرح از طرح هایی است که با تلاش های صورت گرفته قرار شد زمینه کارهای قانونی آنها صورت گیرد که نیاز به تاییدیه ماده ۲۳ دارد.
وی در مورد پروژه مهم پتروشیمی دهدشت گفت: ۳۰ میلیون یورو برای خرید تجهیزات این پروژه نیاز است و ۷۰۰ میلیارد تومان  از مدیریت پتروشیمی برای تزریق به پروژه گرفته شد و امیدواریم با حرکتی که انجام شده شاهد پیشرفت قابل توجه این طرح بزرگ باشیم.
نماینده مردم چهار شهرستان در مجلس شورای اسلامی گفت: از حجت الاسلام بزرگواری و آقای هاشمی که در این زمینه فعالیت ها و تلاش هایی داشتند تشکر میکنم
فرماندار کهگیلویه در این جلسه بر اولویت پروژه های سال ۹۹ تاکید کرد و گفت؛  ورودی های شهر دهدشت چهره ی شهر را نازیبا کرده است.
اتابک مبلمان شهری را نامناسب و تکراری عنوان و خاطرنشان کرد: شهرداری ها به دلیل اینکه خودکفا نیستند دچار مشکل می شوند
علیرضا اتابک در جلسه ی شورای اداری افزود؛ یکی از  پروژه های مهم و قابل اهمیت پروژه ی پاتاوه -دهدشت هست ک باید به بهره برداری برسد.
وی افزود؛ پروژه های کد دار راه های روستایی از دیگر اولویت هاست که باید تعیین تکلیف شود.
  • نویسنده : غلامی