۴۰ درصد از جمعیت شهری و ۹۰ درصد جمعیت روستایی تاکنون مورد سنجش فشارخون قرار گرفته و اطلاعات ۸۶ درصد در سامانه سیب و ۱۴ درصد در سامانه سلامت به ثبت رسیده است.

پایگاه خبری امید دنا

کورش داوری امروز در جمع خبرنگاران در تشریح طرح سنجش فشارخون در شهرستان اظهار داشت: از مجموع ۵۵ هزار نفر جمعیت هدف یعنی افراد بالای ۳۰ سال، زنان باردار و بیماران کلیوی تاکنون ۴۲ هزار نفر مورد سنجش فشارخون قرار گرفته است.

داوری با اشاره به غربال‌گیری ۷۵ درصد از جامعه هدف در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده از سوی معاونت بهداشتی شهرستان کهگیلویه در پایش فشارخون نسبت به استان و کشور در رده بالاتری قرار دارد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: ۴۰۰ بیمار جدید مبتلا به فشارخون شناسایی شد که اطلاعات آماری ۲۵۰ نفر در سامانه‌های مربوطه به ثبت رسید.

وی با بیان اینکه پیش از اجرای طرح هشت هزار و ۴۰۰ بیمار مبتلا به فشارخون بالا در شهرستان شناسایی شده بود، افزود: تا امروز ۴۰۰ نفر به این آمار افزوده شده است.

وی افزود: ۴۰ درصد از جمعیت شهری و ۹۰ درصد جمعیت روستایی تاکنون مورد سنجش فشارخون قرار گرفته و اطلاعات ۸۶ درصد در سامانه سیب و ۱۴ درصد در سامانه سلامت به ثبت رسیده است.

به گفته داوری ۱۴۰ تیم عملیاتی در شهر و روستاها در اجرای طرح سنجش فشارخون مشارکت داشت.

وی از همکاری شورای اداری خصوصا جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه در اجرای طرح پایش فشارخون قدردانی کرد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان با بیان اینکه تا امروز ۴۲ هزار نفر تحت پوشش طرح ملی پایش فشارخون قرار گرفته است از شناسایی ۴۰۰ بیمار جدید مبتلا به فشارخون در شهرستان خبر داد.

  • منبع خبر : صدای جنوب