امید دنا:مدیرعامل شرکت برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس آخرین بررسی ها در خرداد امسال، میزان مصرف برق در این استان استان از مرز ۴۰۰ مگاوات عبور کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد حدود ۶ درصدی داشته است.

پایگاه خبری امید دنا

امید دنا؛مدیرعامل شرکت برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس آخرین بررسی ها در خرداد امسال، میزان مصرف برق در این استان استان از مرز ۴۰۰ مگاوات عبور کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد حدود ۶ درصدی داشته است.

داوود راهزادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشتر مشترکین برق این استان در زمان ساعات اوج بار از وسایل سرمایشی به شکل قابل رشدی استفاده می کنند.

وی افزود: چنانچه مشترکین برق در این استان در نحوه مصرف برق مدیریت های لازم را نداشته باشند بدون تردید شاهد فروپاشی شبکه های برق و خاموشی های گسترده خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت برق کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: زنگ خطر افزایش مصرف برق در این استان به صدا درآمده و مشترکین باید نسبت به مدیریت مصرف برق تمهیدات جدی تری در نظر بگیرند.

راهزادی ابراز داشت: برای حدود ۲ هزار مشترک کشاورزی و صنعتی در این استان طی ساعات اوج بار خاموشی در نظر گرفته شده که برق این مشترکین براساس تفاهم نامه های صورت گرفته از ساعت ۱۲ تا ۱۶ هر روز قطع می شود.

وی تاکید کرد: برق این مشترکین تا پانزدهم شهریورماه امسال روزانه به مدت چهار ساعت قطع می شود تا بتوان با مدیریت مصرف از خاموشی ها جلوگیری کرد.

مدیرعامل شرکت برق کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: همچنین مشوق هایی به مشترکین کم مصرف تعرفه های کشاورزی و صنعتی از سوی شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد پرداخت و برق مشترکین پرمصرف تعرفه های مختلف در صورت مدیریت نکردن مصرف برق خود، قطع خواهند شد.

وی عنوان کرد: برق رسانی در تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار در این استان انجام گرفته و به زودی ۷۰۰ پنل خورشیدی نیز با همکاری اداره کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد به عشایر واگذار می شود.

تعداد مشترکین برق در کهگیلویه و بویراحمد ۲۶۵ هزار مشترک بوده که حدود ۲۱۰ هزار از این تعداد مشترکین برق روستایی هستند.