سید حمزه محقق‌زاده در این مراسم با بیان اینکه با گذشت شش سال از واگذاری زمین بسیجیان و ولایت لاینحل مانده بود، اظهار داشت: زمین طرح بسیجیان ورودی جاده طولیان و طرح ولایت جاده سوق طلسمی بود که بعد از سال‌ها شکست.

به گزارش امیددنا؛ سید حمزه محقق‌زاده در این مراسم با بیان اینکه با گذشت شش سال از واگذاری زمین بسیجیان و ولایت لاینحل مانده بود، اظهار داشت: زمین طرح بسیجیان ورودی جاده طولیان و طرح ولایت جاده سوق طلسمی بود که بعد از سال‌ها شکست.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه گفت: در طول چند سال گذشته اقدامات خوبی در استان و تهران برای به سرانجام رساندن این طرحها انجام شد.

 

وی تلاش‌های سردار خرمدل فرمانده سپاه فتح استان در پیگیری این مشکل را یادآور شد و افزود: خوشبختانه این تلاش‌ها نتیجه داد.

 

محقق‌زاده تصریح کرد: عمده تلاشها طی دو سال اخیر از طرف موسسه انجام شده است.

 

وی با اشاره به حصارکشی زمین‌ها گفت: بالغ بر ۶۰۰ میلیون برای این کار هزینه شد.

همچنین زمانپور مدیر موسسه قرب ایثار بسیجیان استان با بیان اینکه دغدغه ما حل مشکل بسیجیان خصوصا بسیجیان دهدشت بوده است، اظهار داشت: متاسفانه با کم مهری در انجام امورات مواجه بودیم.

 

وی گفت: دو سال برای موافقت کمیسیون ماده پنج شهرداری و سه سال برای اخذ مجوز سند مسکونی رایزنی کردیم تا به نتیجه رسیدیم ضمن اینکه بیش از دو هزار ساعت جلسه با حضور ادارات برگزار کردیم.

 

زمانپور ادامه داد: سند مسکن پنج هزار قطعه زمین بسیجیان در استان صادر شده است.

 

وی با اشاره به اینکه تبدیل زمین زراعی ده هکتار به بالا در تهران باید مصوب شود،افزود: اما ۳۶هکتار را با کمترین هزینه در استان تغییر کاربری دادیم.

 

وی تصریح کرد: بیش از یک و نیم میلیارد تومان هزینه کردیم تا حق بسیجیان را بگیریم.

 

این مسوول افزود: قول داده بودیم خرداد ۹۹طرح اجرا شود با همه مشکلات وعده خود را عملی کردیم انتظار داریم مالکان همکاری لازم را داشته باشند.

 

مسوول حقوقی موسسه قرب ایثار بسیجیان کشور نیز با بیان اینکه تفکر و اندیشه بسیج بن بست ندارد،افزود: بسیج تماشاگر ندارد همه در میدان خدمت اند و گره گشایی می کنند.

 

کرمی گفت: تلاش خالصانه مسوولان سپاه برای پیگیری این زمینها ستودنی است.

 

وی تاکید کرد: همواره سپاه هر جا بوده کمک بسیج بوده و کارها را جلو برده است از این ظرفیت باید شاکرانه و به نحو شایسته استفاده شود.

 

کرمی با اشاره به خدمات موسسه عمران بسیج گفت: بر اساس فرمایش رهبری در گام دوم که نیاز به شکل گیری گروههای واسط در جامعه هست

علاوه بر اینکه در حوزه مسکن فعالیت می کند متعاقب فرمایش رهبری درحوزه اجتماعی، بهداشت و درمان نیز وارد عمل شده است.

 

وی ادامه داد: به دستور فرمانده نیروی مقاومت دبیری کارگروه مسکن هم اخیرا به این موسسه واگذار و موقعیتی ایجاد شده که گره های بیشتری حل کند.

  • نویسنده : محسن زارعی