به گزارش پایگاه خبری-امیدنا: فرماندار گچساران گفت: با افزایش قابل توجه تعداد بیماران کرونایی ،سخت گیری ها برای کاهش شیوع و پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری-امیددنا:علی خوان پایه سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار امیددنااظهار داشت: از امشب /سه شنبه شب/  برق تمامی بوستان ها و پارک های گچساران قطع خواهد شد.

وی بیان کرد: برخی اصناف پرخطر شهرستان گچساران مانند تالارهای عروسی که از چند روز پیش فعالیت خود را از سر گرفته بودند دوباره تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.

فرماندار گچساران ،با اشاره به اینکه از سه هفته پیش تاکنون استفاده از ماسک برای کارکنان، مراجعان به دستگاه های اجرایی و بانک های این شهرستان اجباری شده است ،ابراز داشت: سه گروه در حال نظارت بر استفاده از ماسک توسط ارباب رجوع و کارکنان در این مکان ها هستند.

خوان پایه تصریح کرد: همه اصناف ملزم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و ژل های شست و شوی دست هستند و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

فرماندار گچساران تاکید کرد: کارگروه های نظارت بر اصناف با حساسیت بیشتری بر نحوه رعایت مراقبت های بهداشتی نظارت می کنند.

وی به مردم گچساران هشدار داد: در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی برای پیشگیری از ویروس کرونا محدودیت های بیشتری در انتظار شهروندان خواهد بود.

خوان پایه با یادآوری افزایش تعداد بیماران کرونایی بستری دربیمارستان های گچساران گفت: در نشست ستاد کرونای این شهرستان که فردا چهارشنبه یازدهم تیر برگزار می شود نسبت به افزایش زیرساخت های درمانی بستری بیماران کرونایی برنامه ریزی خواهد شد.

فرماندار گچساران از شهروندان خواست برای حفظ سلامت خود و قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا در برنامه های دسته جمعی و حتی دورهمی های خانوادگی شرکت نکنند.

وی با اشاره به قرار داشتن گچساران در مرز استان های با وضعیت قرمز کرونا مانند بوشهر و خوزستان از شهروندان خواست در این شرایط اقدام به سفر یا پذیرش دوستان و آشنایان خود از استان های دیگر نکنند.

سرپرست دانشگاهای علوم پزشکی یاسوج هم گفت: به دلیل افزایش تعداد بیماران بستری وضعیت کرونا در شهرستان گچساران قرمز شده است.

پرویز یزدان پناه افزود: وضعیت بیماری کرونا در شهرستان چرام نارنجی، بویراحمد زرد و بقیه شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد سفید است.

وی بیان کرد: بیماری یا مرگ در انتظار افرادی است که نسبت به رعایت مراقبت های بهداشتی پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ بی تفاوت هستند.

وی براستفاده از ماسک،ماندن در خانه تا حد امکان و رعایت فاصله  گذاری اجتماعی تاکید کرد.

در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( ۱۰ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۳۵ مورد بستری شدند.

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران