به گزارش پایگاه خبری-امیددنا: فرماندار کهگیلویه با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان گفت: تخت‌های بیمارستانی دیگر جوابگوی بیماران نیست‌.

به گزارش پایگاه خبری- امید دنا:

علیرضا اتابک، روز یکشنبه در جلسه شورای سلامت با اشاره به اینکه روزانه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان در حال افزایش است، اظهارداشت: علاوه بر بیماران، از دیگر شهرستان ها مبتلایان به کرونا در تنها بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی امام خمینی دهدشت پذیرش می شوند.

وی بیان کرد: در موج دوم کرونا افزایش تعداد مبتلایان زن به ویروس کرونا نگران کننده و نیاز است همه مسئولان به فکر تامین سلامت مردم باشند.

اتابک تصریح کرد:  بی‌احتیاطی و بی‌توجهی نسبت به توصیه‌های بهداشتی و شرکت در تجمعات عروسی و عزاداری از دلایل اصلی تعداد مبتلایان زن به این ویروس است.

وی بر اعمال محدودیت های جدید در شهرستان تاکید کرد، گفت: اجرای طرح ترافیک در محدوده های پرخطر باید اجرایی شود.

اتابک تصریح کرد: در راستای اجرای مصوبات استانی ستاد مبارزه با ویروس کرونا از برگزاری مراسمات عزاداری تا اطلاع ثانویه جلوگیری خواهد شد.

فرماندار کهگیلویه تاکید کرد: همه باغ‌های تفریحی و تالارها باید  از امروز نیز تعطیل ‌شوند.

اتابک اظهار کرد: نیاز است هر نهادی یک نفر را به عنوان کنترل کننده فاصله اجتماعی در ورودی هر اداره مستقر و برای جلوگیری از انتقال ویروس متقاضیان را ملزم به استفاده از ماسک کند.

وی افزود: همه فروشگاه ها و مراکز طبخ در صورت عدم رعایت پروتکل بهداشتی نیز تعطیل خواهند شد.

به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان اشاره نشد.

بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی دهدشت دارای ۱۷ بخش درمانی است.

بیمارستان امام خمینی دهدشت جمعیت ۲۲۰ هزار نفری شهرستان های کهگیلویه، چرام، لنده و بهمئی را پوشش می دهد.

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران