امید دنا:سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به 36 نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه یک مورد فوتی جدید گزارش شد، این بیمار 70 ساله دچار بیماری قلبی و فشارخون بود.

پایگاه خبری امید دنا

امید دنا؛سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به 36 نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه یک مورد فوتی جدید گزارش شد، این بیمار 70 ساله دچار بیماری قلبی و فشارخون بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز يزدان‌پناه گفت: در بیست و چهارمین روز از تیرماه، 78 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری هستند.

وی با اشاره به اینکه 11 بیمار كرونايي نیز در بخش آی سی یو بيمارستان‌هاي استان بستري مي باشند که 3 نفر از آنها اینتوبه هستند، اذعان داشت: هم اکنون تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 1745 مورد گزارش شده است.

دکتر يزدان‌پناه اظهار داشت: امروز نیز جواب 180 نمونه را از آزمایشگاه تشخیصی مولکولی یاسوج دریافت نمودیم که يك سوم موارد مثبت در شهرستان بويراحمد و بقيه موارد مثبت به ترتیب در شهرستان‌هاي بهميي، چرام، كهگيلويه، دنا، باشت، گچساران و لنده مي باشند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: لازم است رعايت اصول اوليه بهداشت عمومي مانند فاصله گذاري فيزيكي، شستن دست ها، استفاده از ماسك، رعايت آداب تنفسي و ماندن در خانه در هنگام شيوع بيماري مد نظر گرفته شود.

وی خاطر نشان کرد: عادی انگاری کووید 19 آسیب جدی و و جبران ناپذیر بر همه آحاد جامعه وارد می کند بنابراین ما و نخبگان جامعه مانند روحانيون، دانشگاهيان، معلمين، سياسيون، هنرمندان، ورزشكاران، سمن ها و ريش سفيدان موظف به اقناع مردم در رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي و انجام مسئولیت های اجتماعی خود در کنترل این بیماری هستیم.