به گزارش پایگاه خبری-امیددنا: مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد، از غرق شدن 26 نفر، طی سال گذشته در دریاچه‌های استان خبر داد، اینکه با توجه به جمعیت در رتبه چهارم کشور هستیم که قابل تامل است.

به گزارش پایگاه خبری-امیددنا ازیاسوج:

نشست خبری مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد، با خبرگزاری‌های استان روز گذشته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد “کامروز امینی” به کارنامه استان در سال گذشته اشاره‌ای داشت و سپس به آنچه در سه ماهه امسال در استان رخ داده هم گریزی زد.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد، در میان آمارهای که از وضعیت استان ارائه می‌کرد، گریزی هم به غرق شدگی در استان زد و اینکه سال گذشته 26 مورد براثر غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند.

وی  ادامه  داد: افزایش غرق شدگی در کهگیلویه و بویراحمد، در حالی است که در سال 97، 13 نفر در رودخانه‌های استان جان خود را از دست دادند،که این آمار در سال 98 به 26 مورد رسیده،با رشد 100 درصدی موجب شده کهگیلویه و بویراحمد از این حیث و نسبت به جمعیت رتبه چهارم کشور را داشته باشد.

این مسئول گفت: طبق آمارها بیشترین علت غرق‌شدگی در رودخانه‌ها و سپس در دریا است.البته در سه ماهه سال جاری دو مورد غرق شدگی در رودخانه‌های استان گزارش شده، در حالی که در مدت مشابه سال قبل 7 مورد جان خود را از دست دادند، که کاهش غرق شدگی در سه ماهه امسال را داشتیم.البته برای استانی که فاقد دریا و دریاچه است مرگ ناشی از غرق شدگی می‌تواند نگران کننده باشد.

 علاوه بر توضیحات غرق شدگی، مدیرکل پزشکی قانونی به بررسی پرونده‌ها در کمیسیون پزشکی اشاره کرد و اینکه 305 پرونده مربوط به قصور پزشکی بوده که 23 مورد از 53 پرونده قصور پزشکی منجر به محکومیت شده که بیشترین محکومیت‌ها در حوزه زنان و زایمان بوده است.

وی همچنین از کاهش 36 درصدی مجوز سقط درمانی خبر داد ، گفت: کهگیلویه و بویراحمد طی سال‌های گذشته در این حوزه جزء استان‌های اول بود،اما با کاهش 36 درصدی نسبت به جمعیت رتبه هفتم کشور را دارد.

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس