رزمجو معاون و بخشدار این روزهای شاغل در وزارت کشور از نیروهای آموزش و پرورشی بود که در سال های  قبل به حوزه وزرات کشور انتقال داده شد تا ضعفی عجیب که مدت ها است اعلام شده است از نیروهای آموزش و پرورش نمی شود در پست های وزارت کشور استفاده شود مشهودتر شود کما اینکه پیرو همین بخشنامه چند مسوول را از گردونه مدیریت خارج و به آموزش و پرورش بازگردانند.

چند هفته پیش بود که تورج رزمجو بخشدار سوق با حفظ سمت بعنوان معاون فرماندار کهگیلویه منصوب شد و با گذشت چندین هفته همچنان دو صندلی مدیریت آنهم در دو شهر متفاوت را در اختیار دارد.

این مساله موجب شد تا بخشدار سوق بخش اعظم خود را در فرمانداری و شهرستان کهگیلویه بگذراند و در بخش ۱۲ هزار نفری سوق حضور مستمر نداشته باشد.

حال چرا با وجودیکه تمام مسوولان از پروازی نبودن مدیران صحبت می کنند اما خودشان عملا با انتصاب هایی که دارند راه و میدان را برای پرواز کردن مدیران  بازتر می کنند کمی سوال برانگیز به نظر می رسد.

آیا نیروی شایسته ای وجود ندارد که حتما باید یک نفر بیش از چند هفته دو مسولیت مهم آن هم در دو شهر متفاوت را از آن خود کند؟

به خوب یا بد بودن عملکرد بخشدار سوق پرداخته نمی شود اما نفس این کار که یک نفر همزمان دو مسوولیت مهم در دو شهر متفاوت را در اختیار بگیرد قابل قبول نیست.

مردم در حالت عادی که یک مسوول فقط یک مسوولیت دارد در پاره ای از مواقع به دلیل تعدد جلسات و ماموریت ها باید چندین مرتبه مراجعه کنند تا مدیر مورد نظر را پیدا کنند اکنون که یک مدیر در دو شهر مستقر است دردسرهای بیشتری را خواهند داشت.

از طرف دیگر رزمجو معاون و بخشدار این روزهای شاغل در وزارت کشور از نیروهای آموزش و پرورشی بود که در سال های  قبل به حوزه وزرات کشور انتقال داده شد تا ضعفی عجیب که مدت ها است اعلام شده است از نیروهای آموزش و پرورش نمی شود در پست های وزارت کشور استفاده شود مشهودتر شود کما اینکه پیرو همین بخشنامه چند مسوول را از گردونه مدیریت خارج و به آموزش و پرورش بازگردانند.

انتظار است مسوولان استانداری کهگیلویه و بویراحمد هر چه زودتر به بلاتکلیفی هم معاونت برنامه ریزی فرمانداری و هم بخشداری سوق که از حضور یک نیروی تمام وقت محروم هستند را مشخص کنند.

بخش سوق با جمعیتی بالغ بر ۱۲ هزار نفر در ۱۰ کیلومتری شهر دهدشت قرار دارد و  شهروندان آن گاها از نبود امکانات در این بخش گلایه دارند.

  • منبع خبر : ریواس