خادمان حرم ضمن استقبال از مردم و بردن پرچم حرم در بین مشتاقان به آنان نمک متبرک می دادند تا مردم مسلمان با استفاده از آن راه و رسم زندگی شان را از نمک متبرک آستان حضرت دوست بگیرند.

پایگاه خبری امید دنا 

مردم شهر دیشموک در حرم مطهر امامزاده میرسالار(ع) به استقبال خادمین رفته و پس از زیارت امامزاده راهی شهر دیشموک شدند. پس از ورود به شهر دیشموک با امام جمعه و شورای اداری بخش دیشموک دیدار و خیرمقدم گویی توسط امام جمعه شهر دیشموک از خادمین امام رضا(ع) صورت گرفت.

تعداد زیادی از مردم ولایتمدار شهر دیشموک نیز در ابتدای خیابان کمیل تا مسجد صاحب الزمان(عج) به انتظار نشستند و بالاخره راس ساعت 18:20 دقیقه حاملان و پیام آوران آستان مقدس امام رئوف به دیدار آنان رفتند و با بوسیدن پرچم آن امام همام درد و دل شان را با خدای خود و توسل به  اهل بیت عصمت و طهارت ابراز کردند.خادمان حرم ضمن استقبال از مردم و بردن پرچم حرم در بین مشتاقان به آنان نمک متبرک می دادند تا مردم مسلمان با استفاده از آن راه و رسم زندگی شان را از نمک متبرک آستان حضرت دوست بگیرند.

خادمان حرم یار پس از استقبال بی نظیر مردم از مسئول کانون خادمیاری و رابط آن با اهدای نشان لیاقت آستان قدس تجلیل کردند.

خادمان حرم رضوی پس از دیدار عمومی با مردم شهر دیشموک با سه خانواده شهیدان افروغ، تربالی و دارائی دیدار کردند و از مادران شهدا خواستند تا برای آنان دعا کنند. در هنگام ورود به خانه های مادران شهدا با استقبال گرم آنان و دود و اسپند و پذیرایی مواجه شده و رضایت کامل خودشان را از این برنامه مطرح کردند.

پس از دیدار خانواده های شهدا این بار نوبت بیماران معلول و سرطانی بود که با توسل جستن به پرچم آستان قدس رضوی به فکر شفا گرفتن از آن امام رئوف بیفتند زیرا پیراهن یوسف نبی ، یعقوب پیغمبر بینا کرد و پرچم مضجع شریف حضرت یار دل های مشتاقان و عاشقان را به انوار الهی منور ساخت.

چاروسا، حضور مردم قلعه رئیسی در استقبال از خادمان و پرچم حرم امام رضا(ع) نیز آن چنان باشکوه بود که مردم یک کیلومتری جلوتر از جایگاه به استقبال آمده بودند.

 

 

در این آیین استقبال کنندگان از پرچم حریم رضوی به صورت راهپیمایی از میدان ورودی شهر تا مسجد جامع شهر قلعه رئیسی پرچم و خادمان حضرت علی بن موسی الرضا(ع) را همراهی کردند.

همچنین در ادامه اعضای کاروان زیر سایه خورشید از بیماران زمین گیر در قلعه‌رئیسی عیادت و سپس با حضور در منزل شهید اژدر به دیدار پدر و مادر این شهید بزرگوار رفتند.