رزمایش ترافیکی زمستانی در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد
رزمایش ترافیکی زمستانی در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

این طرح برای روان سازی ترافیک در جاده های استان بخصوص محور های برفگیر و پرخطر برگزار می شود.

به گزارش امید دنا رزمایش ترافیکی زمستانی نیروی انتظامی با حضور یگان‌های مختلف این نیرو و مشارکت دستگاه‌های امدادی همزمان با سراسر کشور در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد.
رئیس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد روز چهارشنبه در حاشیه آغاز این رزمایش گفت: در این رزمایش بیش از ۲۰۰ نفر در قالب ۱۰۴ تیم عملیاتی پلیس راه بر جریان ترافیکی محور‌های استان به ویژه تردد در هشت گردنه کوهستانی و برفگیر استان نظارت می‌کنند.
سرهنگ بهنام ویسی پور افزود: سازمان‌های امدادی و خدماتی استان، نیروی انتظامی را برای اجرای بهتر طرح ترافیکی زمستانی کمک می‌کنند.
وی هدف از برگزاری این رزمایش را روان سازی تردد وسایط نقلیه در محور‌های برفگیر، جلوگیری و رسیدگی سریع به سوانح رانندگی و امدادرسانی به موقع در مناطق برفگیر و در هنگام حوادث ذکر کرد.
وی ادامه داد اجرای رزمایش ترافیکی زمستانی نیروی انتظامی تا پایان اسفندماه امسال در استان ادامه دارد.
ویسی پور گفت: اجرای این طرح و طرح‌های مشابه در کاهش سوانح ترافیکی در محور‌های استان موثر است و رعایت نکات ایمنی و مشارکت مردم در اجرای طرح، موفقیت بیشتر آن را در پی خواهد داشت.
وی به مردم توصیه کرد قبل از مسافرت در روز‌های زمستانی از وضعیت راه‌ها و افزود: اطلاع پیدا کنند و از مسافرت‌های غیر ضرور در این ایام پرهیز کنند..
رئیس پلیس راه استان از مردم درخواست کرد قبل از سفر زمستانی سیستم گرمایشی خودروی خود را بررسی کنند و تجهیزات زمستانی و مواد خوراکی خشک همراه داشته باشند.
یگان‌های امداد هلال احمر، اورژانس، شهرداری، مدیریت بحران و راهداری، نیروی انتظامی استان را برای اجرای بهتر طرح ترافیکی زمستانی همراهی می‌کنند.