افزایش ۳۵ درصدی تردد در جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد
افزایش ۳۵ درصدی تردد در جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد

سرهنگ دانایار سرپرست پلیس راه استان گفت: تردد در جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد نسبت به مدت مشابه ۳۵ درصد افزایش داشته است.

سرپرست پلیس راه این استان گفت: میزان تردد خودرو‌ها در جاد‌های کهگیلویه و بویراحمد از ۲۵ اسفند تا ۵ فروردین نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۵ درصد افزایش داشته است.
سرهنگ حسن دانایار افزود: هم اکنون شاهد افزایش سفر‌های رفتی و برگشتی مسافران نوروزی در جاده‌های مواصلاتی استان هستیم و همین عامل باعث افزایش میزان تردد‌ها در جاده‌های مواصلاتی کهگیلویه و بویراحمد شده است.
سرهنگ دانایار از کاهش ۴۰ درصدی تصادفات جاده‌ای منجر به فوت در محور‌های برون شهری کهگیلویه و بویراحمد از ۲۵ اسفند تا ۵ فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.
وی با اشاره به علت کاهش تصافات منجر به فوت در جاده‌های استان گفت: استفاده پلیس از همه ظرفیت‌ها برای کنترل جاده‌های استان، برخورد قاطع بازدارنده و بدون اغماض با تخلفات زمینه ساز بروز تصادفات، پوشش همه نقاط حادثه خیز استان با استفاده از ظرفیت ۵۳ تیم محسوس و ۱۴ تیم نامحسوس پلیس، برخورد با حرکات مخاطره آمیز و برهم زننده نظم ترافیک در جاده‌های استان ، نصب بتون‌های جدا کننده و حفاظ فیزیکی در ورودی‌های شهر‌های استان از جمله جاد‌های اصلی شهر یاسوج و آشکار سازی نقاط حادثه خیز بوده است.
سرپرست پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سه جاده یاسوج به بابامیدان، یاسوج به شیراز و یاسوج به اصفهان به ترتیب حادثه خیز‌ترین جاده‌های استان هستند افزود: بیشترین وسایل درگیر تصادفات سواری‌های شخصی و بشترین عامل وقوع تصادفات در کهگیلویه و بویراحمد هم به ترتیب تخطی از سرعت مطمئنه، انحراف به چپ و عدم توجه به جلو بوده است بطوریکه این سه عامل زمینه ساز ۵۰ درصد تصادفات در استان هستند.
سرهنگ دانایار با اشاره به هشدار اداره کل هواشناسی استان مبنی بر ورود سامانه جدید بارشی از فردا به استان و پیامد‌های ناشی از این سامانه در دو روز آینده گفت: باتوجه با لغزندگی جاده‌ها و تداوم افزایش تردد‌ها در جاده‌های استان لذا به رانندگان توصیه می‌شود حتما با سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی حرکت کرده و از انجام حرکات مخاطره آمیز، سبقت و سرعت غیر مجاز و انحراف به چپ خودداری کنند و در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها و تراش‌های جاده ایی نیز توقف نکنند.