اقتصاد و دارایی زمینه حضور سرمایه‌‌گذاران خارجی را فراهم کند
اقتصاد و دارایی زمینه حضور سرمایه‌‌گذاران خارجی را فراهم کند

استاندار کهگیلویه وبویراحمد: گفت: حوزه اقتصادی استان به خصوص اقتصاد و دارایی زمینه حضور سرمایه‌‌گذاران خارجی را فراهم کنند.

سیدعلی احمدزاده در بازدید سرزده از اداره کل اقتصاد و دارایی و امور مالیاتی استان گفت: هدف از این بازدیدها قدردانی از خدمات کارمندان دولت است.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: مدیران کل را در اکثر جلسات می بینیم اما کمتر فرصت آشنایی با کارمندان فراهم می شود که از زحمات و تلاش های آنها قدردانی شود.
احمدزاده تصریح کرد: دستگاه‌های اقتصاد و دارایی و امور مالیاتی از دستگاه‌های موفق استان هستند و مدیران جهادی و پای کاری دارند.
وی با اشاره به وصول ۹۹ درصد سهمیه مالیاتی در استان گفت: اداره کل مالیاتی استان در این خصوص رتبه اول کشور را کسب کرد که این مهم با همکاری کارمندان محقق شده است.
استاندار افزود: نگران وصول سهمیه مالیاتی استان بودیم که از امور مالیاتی خواستیم بدون اینکه مردم متحمل فشار شوند از طریق شرکت‌هایی که فرار مالیاتی دارند درآمد مالیاتی استان محقق شود.
وی بر توجه به ورزش کارمندان تاکید کرد و گفت: اگر می خواهیم کارکنان نشاط داشته باشند باید ورزش کارمندان جدی گرفته شود.
دکتر احمدزاده در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه اقتصاد و دارایی زمینه حضور سرمایه‌‌گذاران خارجی را فراهم کند، گفت: به همراه استانداران سراسر کشور نشستی با سفرای کشورهای خارجی در وزارت امور خارجه داشتیم و در زمینه حضور سرمایه‌گذاران خارجی در استان‌های مختلف گفت‌وگو شد.
وی بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد در بخش گردشگری، کشاورزی، نفت و گاز، سدسازی و سایر حوزه‌ها دارای استعداد و پتانسیل خوبی جهت حضور سرمایه‌گذاران خارجی است.
احمدزاده با بیان اینکه به دنبال خواهرخواندگی با کشور عمان هستیم، به دیدار با سفیر کشور نروژ در تهران اشاره و عنوان کرد: ارتباط و تعامل با کشورهای اروپایی از طریق بخش گردشگری امکان‌پذیر است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ارتباط با کشورها و سرمایه‌گذاری خارجی را برای این استان ضروری دانست و عنوان کرد: کهگیلویه و بویراحمد باید از این محیط بسته‌ای که به لحاظ سرمایه گذاری خارجی در آن قرار دارد خارج شود.
وی بیان کرد: سال گذشته سرمایه‌گذارانی از کشور عراق برای سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت به استان سفر کردند و در زمینه گردشگری با مسئول کشور عراق در تهران دیدار داشتیم اما تعامل کهگیلویه و بویراحمد باید فراتر از این باشد و بتوانیم با کشورهای بیشتری ارتباط داشته باشیم.
احمدزاده بیان کرد: کشورهای عربی به دلیل قرابت مذهبی که با جمهوری اسلامی ایران دارند علاقمند به حضور در ایران هستند و اگر بتوانیم از فرصت ایجاد شده با کشورهای حوزه خلیج فارس استفاده کنیم و تعامل داشته باشیم کار بزرگ و ارزشمندی انجام دادیم.
وی خطاب به مدیران گفت: از فرصت ایحاد شده و تعامل دولت سیزدهم با کشورهای عربی استفاده شود لذا توصیه می کنم بخش گردشگری استان فعالیت بیشتری داشته باشد.
احمدزاده پس از اطلاع از گزارش مدیرکل اقتصادی و دارایی استان مبنی بر شناسایی ۵۰ ظرفیت سرمایه‌گذاری در استان و تایید ۲۰ مورد از آنها گفت: فرصت‌های سرمایه گذاری استان به زبان‌های مختلف در اختیار وزارت امور خارجه قرار گیرد تا سفرای کشورهای مختلف با این فرصت‌ها آشنا شوند.
وی با بیان اینکه، اگر پای کار باشیم می‌توانیم بخشی از سرمایه‌گذاری خارجی در استان را محقق کنیم خاطرنشان کرد:استان استعداد و توانمندی بالقوه‌ای در زمینه‌های مختلف دارد لذا اقتصاد و دارایی و حوزه اقتصادی استانداری اقدامات لازم برای حضور گردشگران خارجی را فراهم کنند.
استاندار با تاکید براینکه مردم و رسانه‌ها هم برای حضور سرمایه گذاران خارجی تلاش کنند ابراز داشت: از فرصت ایجاد شده تعامل با کشورهای دنیا و حضور سرمایه گذار خارجی در استان در راستای صادرات محصولات استان استفاده شود.
وی بیان کرد: تولیدات صنایع دستی، آب آشامیدنی و تولیدات بخش کشاورزی از جمله ظرفیت های استان برای صادرات است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید سرزده تک به تک با کارکنان این اداره کل  دیدار و در جریان مشکلات و خواسته های آنها قرار گرفت و دستورات لازم برای رفع آنها را صادر کرد.