مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای جمع آوری زکات فطریه و کفارات مردم ۵۰۰ پایگاه تدارک دیده شده که ۲۷۳ پایگاه متعلق به این نهاد است.

به گزارش امید دنا  قباد مبشری، در جلسه شورای زکات استان که با موضوع زکات فطریه در دفتر امام جمعه یاسوج برگزار شد، گفت: کمیته امداد در ماه مبارک رمضان دو مبحث اساسی را در دستور کار خود دارد که یکی اطعام مهدوی و دیگری حامی یابی برای ایتام است.

وی افزود: در همین خصوص در مجموع ۲۰۰ هزار پرس غذای گرم و افطاری ساده و ۹۸۵ بسته معیشتی به ارزش بیش از ۲۷ میلیارد تومان از ابتدای ماه مبارک رمضان تهیه و بین نیازمندان توزیع شده است.

مبشری در خصوص حامی یابی برای ایتام و فرزندان محسنین گفت: در ماه مبارک رمضان امسال سه هزار حامی جدید به حامیان ایتام و فرزندان محسنین کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد اضافه شده است.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از برنامه های این نهاد در پایان ماه مبارک رمضان، دریافت و جمع آوری زکات فطریه، کفارات و نذورات مردم مؤمن و خداجو جهت کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان جامعه است.

مبشری در خصوص جمع آوری زکات فطریه و کفارات مردم نیکوکار در محل های برگزاری نماز عید سعید فطر، گفت: به همین منظور ۵۰۰ پایگاه شامل صندوق های مختص جمع آوری زکات فطریه و کفارات و ۵۶ دستگاه کارت خوان در سطح استان تدارک دیده شده است.

وی تأکید کرد: علاوه بر پایگاههای جمع آوری زکات فطریه مردم خیر و نیکوکار می توانند از طریق کد #۰۷۴*۸۸۷۷* و شماره کارت های مجازی اعلام شده از طریق ادارات کمیته امداد فطریه و کفارات خود را به نیازمندان کمیته امداد اهداء کنند.

مبشری تصریح کرد: یکی از برنامه هایی که امسال توسط کمیته امداد برای پرداخت زکات فطریه تدارک دیده شده است، بحث پرداخت زکات فطریه از طریق دستگاههای کارت خوان نانوایی ها است که مردم می توانند از این طریق فطریه و کفارات خود را برای نیازمندان هزینه کنند.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تعداد ۷۲ هزار پاکت مخصوص فطریه و کفارات نیز برای توزیع بین مردم در سطح مناطق استان تدارک دیده شده است.

مبشری بیان کرد: براساس نرخ اعلام شده در استان کهگیلویه و بویراحمد میزان زکات کهگیلویه و بویراحمد بر پایه ی گندم ۶۰ هزار تومان، بر پایه ی برنج ۱۸۰ هزار تومان است.

وی ضمن دعوت از هم‌وطنان سخاوتمند برای مشارکت در امر خداپسندانه کمک به نیازمندان، گفت: کمیته امداد آماده دریافت زکات فطریه و کفارات مردم نیکوکار برای کمک به نیازمندان این نهاد است.