خواهران دادرس هلال احمر شهرستان کهگیلویه قهرمان بلامنازع المپیاد آماده استان کهگیلویه و بویراحمد
خواهران دادرس هلال احمر شهرستان کهگیلویه قهرمان بلامنازع المپیاد آماده استان کهگیلویه و بویراحمد

مرحله استانی مسابقات المپیاد آماده با حضور تیم‌های برتر ۸ شهرستان و با مشارکت ۱۱۲ دانش آموز به مدت یک روز به صورت مجزا در بخش دختران برگزار و تیم دادرس جمعیت هلال احمر شهرستان کهگیلویه برای چندمین سال پیاپی مقام اول را کسب نمود.

پایگاه خبری امید دنا

دادرس مخفف «دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت» است که سازمان جوانان جمعیت هلال احمر این طرح را با هدف خودامدادی، دگر امدادی، ترویج فرهنگ نوع‌دوستی، کمک به دیگران و نهادینه‌سازی این فرهنگ در بین جوانان و به خصوص دانش‌آموزان با همکاری وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌کند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دوازدهمین دوره مرحله استانی المپیاد آماده دادرس با رقابت ۱۱۲ دانش آموز در بخش خواهران به کار خود پایان داد.
در این مسابقات، دانش آموزان از ۸ شهرستان در بخش خواهران پس از شرکت در آزمون کتبی، در آزمون‌های عملی شامل احیای قلبی-ریوی، پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل بندی، اطفاء حریق، اسکان اضطراری، حمل مصدوم، پناهگیری و خروج ایمن به رقابت پرداختند.


وی گفت: هدف از اجرای این طرح تاب آوری دانش آموزان در مقابله با بلایا و حوادث احتمالی و افزایش سطح دانش و آگاهی آنهاست و ابراز امیدواری کرد بتوانند با تمرینات و تلاش بیشتر خواهران دادرس در سطح کشوری هم موفق به کسب مقام های برتر شوند.

فلاحی دوست در پایان ضمن تبریک مجدد به دانش آموزان، از مدیرکل، معاونین و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان، مدیر مدرسه شمس و همکاران، اولیای همیشه همراه و صبور دانش آموزان تقدیر و تشکر کرد.


مراد عدالت دوست، معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری امید دنا، در خصوص اجرای مرحله استانی المپیاد آماده دادرس (‌دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت) با اشاره به شور و نشاط نوجوانی در این مقطع اظهار داشت: انجام فعالیت‌های اجتماعی در جمعیت هلال احمر‌، کمک به ترویج فرهنگ صلح و بشردوستی است.

وی با ارائه گزارشی کامل از روند فعالیت تیم‌های دادرس در سطح استان افزود: در این دوره از رقابت‌ها در بخش خواهران تعداد ۸ تیم ۱۴ نفره از سراسر استان به منظور حضور در رقابت‌های استانی شرکت نمودند.

‌معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تیم‌های دادرس برتر گروه خواهران گفت: تیم‌های دادرس شهرستان‌های کهگیلویه، گچساران و چرام به ترتیب مقام‌های نخست تا سوم را از آن خود کردند و تیم دنا نیز بعنوان تیم بشردوست معرفی شد.

  • نویسنده : نسرین ویسی
  • منبع خبر : امیددنا