تاجگردون ،عدل هاشمی و غلام زارعی نمایندگان فعلی استان محروم کهگیلویه وبویراحمد در مجلس شورای اسلامی هستند و باید منتظر ماند و دید ایا این ترکیب حفظ می شود یا تغییر می کند با چه تغییری مواجه می شود.

پایگاه خبری امید دنا

تا ۲۲ دیماه و  اعلان تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی زمان زیادی باقی نمانده و بازار داغ گمانه زنی ها و شایعات در فضای مجازی گرم است.

 حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ همواره از حوزه های پرحاشیه و پرحرف انتخابات است که تایید و عدم تایید نامزدها تاثیر زیادی در نتیجه انتخابات دارد.

به نظر می رسد هر چهار چهره شاخص انتخابات کهگیلویه در معرض خطر هستند و تقریبا هیچ کدام با قطعیت از تایید صلاحیت خود مطمئن نیستند؛ رضا دهبانی پور و علی کامرانی اصلاح طلب و عدل هاشمی پور و محمد موحد اصولگرا چهار گزینه یا بهتر گفته شود چهار شانس اصلی انتخابات قطعا نمیدانند تایید صلاحیت می شوند یا نمی شوند.

بنا بر اخباری که به شکل غیر موثق به دست رسید رد صلاحیت یکی از دو گزینه مطرح اصولگرا قطعی است و گزینه دیگر شانس زیادی برای تایید صلاحیت دارد و از دو گزینه مطرح اصلاح طلب یکی گزینه تقریبا رد صلاحیت شده و شانسی برای حضور در انتخابات ندارد و به نظر می رسد رقابت نهایی انتخابات بین دو گزینه اصلاح طلب و اصولگرا باشد هر چند نمی شود با قطعیت گفت اما شرایط به گونه ای است که چنین آرایشی دور از ذهن نیست.

البته ناگفته نماند که سایر گزینه ها ثبت نام کرده علی رغم گمانه زنی برخی محافل نیر هیچ اطمینانی از تایید صلاحیت خود ندارند و باید منتطر ماند و دید شورای نگهبان با کاندیدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه و سایر حوزه ها چه خواهد کرد.

در حوزه انتخابیه گچساران و باشت تقریبا تایید صلاحیت غلام رصا تاجگردون و سید قدرت حسینی قطعی به نظر می رسد و گچساران و باشتی ها باید در ماراتن سخت تاجگردون اصلاح طلب با کارنامه موفق و قدرت حسینی اصولگرا یکی را راهی بهارستان کنند.

در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا گمانه زنی رسانه ها از رد و عدم احرازصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح طلب خبر می دهند و گزینه های اصولگرا مشکلی برای ورود به عرصه رقابت ندارند ؛ غلام زارعی ،مظفریان  و روشنفکر تقریبااز تایید صلاحیت خود مطمئن هستند هر چند گفته می شود زارعی نماینده فعلی بویراحمد در لبه تیغ قرار دارد و احتمالا رد صلاحیت خواهد شد هر چند باز باید گفت همه اینها گمانه زنی محافل مجازی و حقیقی است.

تاجگردون ،عدل هاشمی و غلام زارعی نمایندگان فعلی استان محروم کهگیلویه وبویراحمد در مجلس شورای اسلامی هستند و باید منتظر ماند و دید ایا این ترکیب حفظ می شود یا تغییر می کند با چه تغییری مواجه می شود.

در نهایت تمام این گمانه زنی ها مستندات غیر موثق ما و برخی شایعات از راه روهای مراجع تصمیم گیر است و تا این لحظه هیچ خبری موثق مخابره نشد و تا اعلان رسمی ستاد انتخابات باید منتظر ماند.

 

  • نویسنده : ویسی veisi
  • منبع خبر : صبح خرد