شهرستان ۴۰ هزار نفری بهمئی به مرکزیت شهر لیکک به دلیل نبود ایستگاه برق پایدار در طول سال با مشکلات زیادی مواجه است.

رئیس شرکت برق ناحیه بهمئی با اشاره به اینکه افت ولتاژ باعث قطعی برق پمپاژ های تامین آب این شهرستان شده بود گفت: با نصب یک دستگاه اتو ترانس مشکل قطعی برق پمپاژ تامین آب چاه ها برطرف شد.

ابوالقاسم کوثری اظهار داشت: این دستگاه اتو ترانس با هزینه‌ای افزون بر ۱۲ میلیارد ریال نصب شد. وی افزود: با نصب این اتو ترانس مشکل افت ولتاژ پمپاژهای تأمین آب شهر لیکک برطرف شد.

کوثری تصریح کرد: شهرستان ۴۰ هزار نفری بهمئی به مرکزیت شهر لیکک به دلیل نبود ایستگاه برق پایدار در طول سال با مشکلات زیادی مواجه است.

وی بیان کرد: شهرستان گرمسیری بهمئی به دلیل همجواری با خوزستان دمای آن در فصل تابستان به بیش از ۴۵ درجه سانتی گراد می‌رسد که به دلیل نبود ایستگاه برق پایدار و قطعی مکرر در این فصل با مشکلات فراوانی رو به رو است.

کوثری طول شبکه فشار متوسط این شهرستان را ۵۰۰ کیلومتر ذکر کرد و گفت: استفاده صد درصدی مشترکان از سه فیدر ۳۳ کیلو ولتی در شهرستان ضعف ولتاژ در شبکه برق رسانی را افزایش می‌دهد.

وی گفت: طرح تفکیک ایستگاه برق شهرستان بهمئی از ۱۲ سال پیش بلا تکلیف مانده است و این طرح باید از سوی مسئولان شرکت توزیع نیروی برق خوزستان اجرایی می‌شد.
کوثری تصریح کرد: با رایزنی‌های مسئولان استانی مصوب شد که مدیر عامل برق منطقه خوزستان نسبت به نصب و راه اندازی ایستگاه ۱۳۲ کیلوولت بهمئی تا پایان سال ۹۸ اقدام لازم را صورت دهد.
تعداد مشترکان برق شهرستان بهمئی ۱۴ هزارمشترک است.
شهرستان بهمئی با جمعیتی حدود ۴۰ هزار نفر به مرکزیت شهر لیکک در فاصله ۳۰۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

  • نویسنده : خدمتی
  • منبع خبر : ایرنا