معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: تعداد 17 هزار ماسک تولید قرارگاه جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد در داروخانه های استان کهگیلویه و بویراحمد  و دستگاه های خدمات رسان توزیع شد.

 

به گزارش پایگاه خبری امیددنا؛ دکتر امام قائدی افزود: از  دیروز تا امروز یکشنبه ۱۰ فروردین تعداد ۱۷ هزار ماسک تولیدی قرارگاه جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد برای توزیع به داروخانه های کلیه شهرستان های استان تحویل داده شد.

وی با اشاره به اینکه این ماسک ها تحت نظارت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مراحل تولید و استریل را طی می کنند، افزود: این ماسک ها از پارچه های اسپان باند سه لایه و یک لایه ضخیم نانو با قابلیت شست وشو در کارگاه های قرارگاه جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی سپاه فتح استان تولید می شوند و سپس برای استریل به واحد CSR بیمارستان امام سجاد(ع)یاسوج تحویل و پس از استریلیزاسیون نهایی برای توزیع در داروخانه ها آماده می شوند.

دکتر قائدی با بیان اینکه، کشور در حال حاضر در شرایط حساسی قرار دارد، بیان کرد: قیمت مصرفی برای خریداران از داروخانه های توزیع، مبلغ ۳ هزارتومان است و داروخانه های که در فروش تخلف می کنند به جد با آن ها برخورد خواهد شد.
این روند به صورت روزانه روزی ده هزار عدد تولید استریل و تحویل داروخانه ها داده می شود.

داروخانه هایی که ماسک دیروز و امروز توزیع کردند به شرح زیر است:

شهر یاسوج: داروخانه دکتر ولدیان

شهر یاسوج: داروخانه دکتر پارسا
شهر یاسوج: داروخانه دکتر ارجمند
شهر سی سخت: دکتر طالبیان
شهر پاتاوه: داروخانه دکتر نادریان

شهر دهدشت: داروخانه دکتر داوری
شهر دهدشت: داروخانه دکتر پناهی
شهر گچساران: داروخانه دکتر جعفر پور
شهر گچساران: داروخانه دکتر حسینی
شهر سوق: داروخانه دکتر گشتاسبی
شهر قلعه رئیسی: داروخانه دکتر زمانی
شهر دیشموک: داروخانه دکتر یزدانی
شهر چرام: دکتراسکافی ودکترلشکری
شهر لنده: داروخانه دکتر پادیز
شهر لیکک: داروخانه دکتر نادری زاده
شهر باشت: داروخانه دکتر عسکری.

 

  • نویسنده : محسن زارعی