جلسه شورای سلامت و تغذیه شهرستان کهگیلویه با اراده گزارش اداره صمت به عنوان یکی از درگیرترین ادارات در موضوع مبارزه با کرونا ویروس برگزار شد. فرماندار کهگیلویه در این جلسه ضمن تقدیر از تمامی واحدها و ادارات درگیر ،نبروی های نظامی و انتظامی از عملکرد اداره صمت تقدیر کرد. در اولین جلسه شورای […]

 

جلسه شورای سلامت و تغذیه شهرستان کهگیلویه با اراده گزارش اداره صمت به عنوان یکی از درگیرترین ادارات در موضوع مبارزه با کرونا ویروس برگزار شد.

فرماندار کهگیلویه در این جلسه ضمن تقدیر از تمامی واحدها و ادارات درگیر ،نبروی های نظامی و انتظامی از عملکرد اداره صمت تقدیر کرد.

در اولین جلسه شورای سلامت مصوب شد که ادارات بهداشت و درمان، اصناف،نیروی انتظامی و تعزیرات حکومتی با مدیریت اداره صنعت ،معدن و تجارت در میدان مقابله با ویروس کرونا عمل کنند و عملکرد اداره صمت در عملیاتی کردن مصوبات از نگاه فرماندار کهگیلویه قابل تقدیر بود و در دومین جلسه مجددا با تقدیر از مدیر اداره صمت از عملکرد وی تقدیر کرد.

به گزارش امیددنا،رئیس اداره صنعت معدن و تجارت کهگیلویه،چرام و لنده با تبریک سال نو گفت : اداره صنعت ،معدن و تجارت از ابتدا ۷۵ گشت مشترک داشت که ۹۱ واحد پلمپ ،۳۵۰۰واحد صنفی تعطیل و دو واحد خبازی نیز به دلیل تکرار تخلف عدم رعایت بهداشت پلمپ و ۱۸ واحد نانوایی به همین دلیل جریمه شده اند.

احمد حکیم گفت : گشت زنی های مشترک ما در روز های تعطیل و غیر تعطیل با هدف کنترل و برخورد بوده و خوشبخاته در مدت زمانی که فرایند ادامه داشت با همکاری خوب مسئولان و نیروی های انتطامی و همراهی مردم شرایط خوبی در سطح شهرستان به نحوی مطلوبی شاهد هستیم.

وی افزود : ۴۹ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی جریمه شدند.

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت با تقدیر از تلاش ها و همکاری خوب فرماندار شهرستان گفت : از ابتدای طرح تا امروز بر اساس ۱۱۱ مورد گزارش ستاد خبری به دلیل گرانفروشی و عدم رعایت موارد بهداشتی بررسی که از این تعداد ۳۲ واحد متخلف به اداره تعزیرات حکومتی برای برخورد ارسال شد.

حکیم گفت : یک واحد تولید پوشاک بچه گانه در شهرستان داشتیم که با تغییر خط تولید روزانه ۱۰۰۰عدد ماسک تولید و روانه بازار می کند و همچنان با نظارت اداره صمت به تولید ماسک ادامه می دهد.

رئیس اداره صنعت ،معدن و تجارت افزود: در نامه قائم مقام وزیر صمت برای واحدهای تولیدی که مایحتاج اساسی مردم و اقلام تولیدی برای مبارزه با کرونا و دیگر واحدهای تولیدی با رعایت پروتکل بهداشتی میتوانند فعالیت نمایند و این به معنای باز گشایی بقیه ی واحدهای صنفی نمی باشد.

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت بیان کرد:میزان ۹۰ تن برنج برای مصرف شهرستانهای کهگیلویه،چرام ولنده جذب ،که در اولین فرصت بعد از وضعیت کرونا ویروس، بین مردم توزیع خواهدشد.

حکیم گفت:همچنین ۷۰ تن پرتقال و سیب برای این ایام برای هرسه شهرستان جذب و با هدف تنظیم بازار درحال توزیع می باشد.

  • نویسنده : محمدمحمدی زاده