روند شیوع کرونا در کهگیلویه و بویراحمد کاهش یافت/ دستگاه‌ های اجرایی در ساعات اداری از یک سوم کارکنان خود استفاده کنند/ مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان در خانه بمانند/آغاز فعالیت های اقتصادی از 23 فروردین به گزارش پایگاه خبری تحلیلی امید دنا،استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص فعالیت واحدهای اقتصادی بعد از […]

روند شیوع کرونا در کهگیلویه و بویراحمد کاهش یافت/ دستگاه‌ های اجرایی در ساعات اداری از یک سوم کارکنان خود استفاده کنند/ مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان در خانه بمانند/آغاز فعالیت های اقتصادی از 23 فروردین

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی امید دنا،استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص فعالیت واحدهای اقتصادی بعد از 23 فروردین ماه، بیان کرد: آغاز فعاليت واحدهای توليدی استان از این تاریخ با رعايت پروتكل های بهداشتی عملیاتی شود.

حسین کلانتری در حاشیه نشست نشست ویدئو کنفرانس استاندار و ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا با رئیس جمهور با تاکید بر اینکه شعار «در خانه بمانیم» به قوت خود باقی است، اظهار داشت: براساس تصمیم ستاد ملی کرونا تا 23 فرودین ماه طرح فاصله گذاری اجتماعی با اعمال محدودیت ها ادامه دارد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اجرایی شدن طرح فاصله گذاری هوشمند در روزهای آینده خبر داد و گفت: تعطیلی مدارس و دانشگاه های استان تا 30 فروردین ماه ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه آموزش ها برای دانش آموزان و دانشجویان به صورت مجازی برقرار است، گفت: بعد از 30 فروردین ماه و براساس مصوبات ستاد ملی کرونا در خصوص بازگشایی مدارس و مراکز آموزش عالی تصمیم گیری می شود.
کلانتری در خصوص فعالیت واحدهای اقتصادی بعد از 23 فروردین ماه، بیان کرد: آغاز فعاليت واحدهای توليدی استان از این تاریخ با رعايت پروتكل های بهداشتی عملیاتی شود.

نماینده عالی دولت افزود: تاکنون در بررسی های مختلف استان جزو رتبه های اول و دوم کشور بوده که این مهم بدون همکاری ستودنی مردم و تعامل همه جانبه مسئولان امکان پذیر نبود.

وی تصریح کرد: مردم استان در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی سنگ تمام گذاشتند.

کلانتری در خصوص فعالیت کادر اداری در دستگاه های اجرایی، گفت: تعداد كاركنان حاضر در محيط ‌های اداری از طريق نوبت‌ بندی و اعطای مرخصی و يا انجام دوركاری به ميزان یک سوم كاهش يابد.

وی اظهار داشت: از ۲۳ فروردین ساعت کاری از ۷ صبح تا ۱۴ است.
کلانتری با تاکید بر اینکه روند شیوع کرونا در استان کاهش یافت، گفت: به نسبت سایر استان های کشور در وضعیت قابل قبولی قرار داریم و در حال حاضر هیچ بیمار بدحال کرونایی در ICU نداریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: مشارکت مردم و توجه جدی به توصیه مسئولان اجرایی و کارشناسان بهداشتی راه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا است.

وی با بیان اینکه آمار و ارقام روند مبارزه با بیماری کرونا امیدوارکننده است، اظهار داشت: آنچه که مهم است ادامه همکاری مردم در این خصوص است.

استاندار بیان کرد: بیشتر افرادی که دچار این بیماری شده اند در درون خانواده ها اتفاق افتاده که انتظار می رود با قرنطینه کردن بیمار از سرایت بیماری به سایر اعضای خانواده جلوگیری شود.

کلانتری از تلاش ها و اقدامات رسانه ها،خبرنگاران و هنرمندان استان در تولید اخبار و محتوای هنری در پیشگیری و مقابله با کرونا قدردانی کرد.

استاندار باتوجه به وضعیت شهرستان چرام خواستار اعزام اکیپی از سوی علوم پزشکی به این شهرستان شد و گفت: نتیجه بررسی ها در نشست بعدی این ستاد ارائه شود.
پرویز یزدان پناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز در این نشست تعداد بیماران کرونایی استان کهگیلویه و بویراحمد تا این لحظه را 181 نفر عنوان کرد و افزود: در شهرستان بویراحمد 89 بیمار کرونایی ، کهگیلویه 29 مورد، چرام 22 مورد، گچساران 15 مورد، شهرستان دنا 16 مورد، شهرستان باشت 6 مورد، شهرستان بهمئی 3 مورد و شهرستان لنده 1 مورد بیمار کرونایی داریم.

وی گفت: از ۱۸۱ بیمار مبتلا به کرونای استان ۵۱ نفر بهبود یافته، ۵۹ نفر بستری و ۸ بیمار متاسفانه جان خود را از دست داده ‌اند که ۷ نفر از این تعداد علاوه بر داشتن بیماری زمینه ای بالای ۶۸ سال سن داشتند.

احمد عریان رئیس دانشگاه یاسوج نیز در این نشست، گفت: شرایط آموزش به صورت مجازی برای دانشجویان فراهم شده است و تاکنون 400 کلاس به صورت مجازی برای دانشجویان برگزار شده است.

وی خواستار افزایش پهنای باند برای بالا بردن کیفیت تدریس در فضای مجازی و پوشش بیشتر در سطح استان شد.

هادی زارع پور مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز با بیان اینکه پوشش تحصیلی از طریق آموزش مجازی در استان به 60 درصد رسیده است، اظهار داشت: اما در مناطق محروم استان به دلیل پوشش ضعیف اینترنتی نمی توان از فضای مجازی استفاده کرد و در این خصوص جزوه های آموزشی تهیه و در این مناطق توزیع شد.
وی نقش پیام رسان ها را در آموزش مجازی بسیار موثر عنوان کرد و گفت: تمامی معلمان و مدیران مدارس مکلف شده اند در بستر پیام رسان ها با والدین و دانش آموزان ارتباط مستمر داشته باشند.
زارع پور بیان کرد: تاکنون 30 نشست در آموزش و پرورش استان و سایر مناطق جهت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و شیوه های تدریس در فضای مجازی برگزار شده است.

  • نویسنده : سیدعلیرضاکشاورز