مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تولید در واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان تحت تاثیر بیماری ویروسی کرونا قرار گرفته است، گفت: فصل‌های حمایتی ویژه‌ای برای واحدهای صنعتی در مواجهه با ویروس کرونا برنامه‌ریزی شده و در حال پیگیری است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی امید دنا،سید هاشم […]

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تولید در واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان تحت تاثیر بیماری ویروسی کرونا قرار گرفته است، گفت: فصل‌های حمایتی ویژه‌ای برای واحدهای صنعتی در مواجهه با ویروس کرونا برنامه‌ریزی شده و در حال پیگیری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی امید دنا،سید هاشم موسوی روز شنبه درگفتگو باخبرنگاران اظهار داشت:مدیریت و تعامل در دریافت اقساط زمین صنعتی، همراهی با این واحدها در مواجهه با بحران کرونا به صورت خاص در حوزه اختیارات شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد ازجمله حمایت های ویژه پیش بینی شده است.

وی به بیان کرد: به صورت عام نیز مدیریت در پرداخت تسهیلات بانکی و نام نویسی برای پرداخت بیمه بیکاری از برنامه های کلان برای حمایت از تولیدکنندگان خسارت دیده از بحران کرونا در استان است.

موسوی تصریح کرد:پیرو مصوبات ستاد مقابله با کرونا در کشور و ستاد استانی ، ستاد مقابله با بحران کرونا در مجموعه شرکت شهرک های صنعتی استان در سال ۹۹ تشکیل و چند جلسه با طرح مسائل و مشکلات برگزار شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در حال حاضر مطابق مصوبات استانی ستاد مقابله کرونا واحدهای صنعتی تولید کننده مواد غذایی و بهداشتی استان در حال فعالیت هستند.

موسوی عنوان کرد: شناسایی واحدهای پر خطر و ضدعفونی شهرک های صنعتی پرتردد از اقدامات دیگر برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در شهرک های صنعتی استان است.

وی ابراز داشت: شهرک های صنعتی ، شهرک صنعتی یاسوج ۱ و یاسوج ۲ و یاسوج ۳ و چهاربیشه از جمله شهرک هایی هستند که در چند مرحله ضدعفونی و گندزدایی شده اند.

موسوی افزود : اطلاع رسانی و مشاوره و برنامه ریزی برای برگزاری دوره آموزشی با هدف تحقق مراقبت های بهداشتی و رعایت پروتکل های بهداشتی از دیگر خدمات انجام شده در شهرک های صنعتی استان برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا بوده است.

کهگیلویه و بویراحمد ۲۱ شهرک صنعتی مصوب و ۱۳ شهرک صنعتی در حال فعالیت دارد.

مساحت زمین های شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد یک هزار و ۵۴۱ هکتار بوده که از این میزان ۷۷۸ هکتار صنعتی و مابقی نیز زیرساخت ها شامل محوطه سازی، جدول گذاری و فضای سبز است.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته( آذر و دی ماه ۹۸ ) از کشور چین آغاز شد و در اوایل اسفندماه این ویروس به کشور ایران رسید که به گفته رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، تاکنون ۶۸ هزار و ۱۹۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد کل جان باختگان کرونا در کشور به چهار هزار ۲۳۲ نفر رسید که تا کنون ۳۵ هزار و ۴۶۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

  • نویسنده : سیدعلیرضاکشاورز