روحانیت همواره پناهگاه مردم به ویژه در بحران‌ها بوده است، این قشر از آغاز تا کنون خود را محصور در منبر و سخنرانی و برپایی اقامه نماز جماعت ندیده بلکه در تمامی شئون سیاسی و اجتماعی ایفای نقش کرده و در بسیج توده ها در مبارزه با حوادث و فتنه‌ها نقش اساسی و محوری داشته اند.

به گزارش پایگاه خبری امیددنا؛ ظهر امروز درنشست هم اندیشی مبلغین شهرستان چرام باموضوع همدلی ومساوات دررمضان، حجت الاسلام سید محمد حسینی طلب بیان کرد: روحانیت همواره پناهگاه مردم به ویژه در بحران‌ها بوده است، این قشر از آغاز تا کنون خود را محصور در منبر و سخنرانی و برپایی اقامه نماز جماعت ندیده بلکه در تمامی شئون سیاسی و اجتماعی ایفای نقش کرده و در بسیج توده ها در مبارزه با حوادث و فتنه‌ها نقش اساسی و محوری داشته اند.

حسینی طلب افزود: روحانیت خود پیشگام و جلودار بوده اند کما اینکه در حوادثی مثل سیل و زلزله و اخیرا موضوع کرونا جلوه هایی فراموش ناشدنی در کارنامه پر افتخار خود ثبت کرده‌اند، بر خلاف تمامی تبلیغات ناجوانمردانه در جریان کرونا روحانیت همه جا بوده و هست و تا آخر در کنار مردم خواهد ماند و این را تکلیف و رسالت خود می داند.

وی گفت:سال جهش وتولید تحقیق و نظریه پردازی و تولید ایده نو در زمینه تولید در سطح ملی و منطقه ای، شناسایی استعدادها و جوانانی که در زمینه امور راه اندازی شرکت های دانش بنیان می‌توانند نقش آفرینی کنند و معرفی آنان به مسئولین جهت همکاری و راه اندازی شرکتهای تعاونی با بهره گیری از نظرات کارشناسی بهترین روش هست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان چرام بیان کرد: کروناخسارات مالی و جانی زیادی در سطح جهان به وجود آورد و همچنان دنیا درگیر این ویروس خطرناک است.

وی به تشریح اقداماتی وبرگزاری رزمایش همدلی ومساوات درایران پرداخت:۱: هر مسجد یک پایگاه برای جمع آوری کمک های مردمی باشد وستادی در این زمینه زیر نظر امام جماعت تشکیل دهد و با تشکیل هسته اطلاع رسانی و فعالیت در فضای رسانه ای و مجازی فعال باشد.

۲: هسته جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی و نگهداری در مکان مناسب و بهداشتی

۳:افتتاح شماره حساب برای هر مسجد جهت جذب کمکهای مردمی برای حوادث

۴: هسته توزیع
۵:همنشینی با مستمندان با مصیبت زدگان با رعایت پروتکل های  بهداشتی

۶:توجه به پروتکل های بهداشتی و تبلیغ در فضای مجازی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا

۷:همکاری مسئولین و اجابت استمداد آنان و سعی بر ایجاد دوستی و رفاقت و همدلی  وعدم توجه به مسایل حزبی وباندی

۸: همکاری مستمر با بسیج و شبکه بهداشت و سایر متولیان

 

  • نویسنده : محسن زارعی