در نشست ستاد استانی مقابله باکرونا در کهگیلویه و بویراحمد آمار جدید اعلام و به ۲ مرگ مشکوک اشاره شد. به گزارش امید دنا، عصر امروز ( چهارشنبه 3 اردیبهشت ماه 99) نشست ستاد استانی مقابله با کرونا به ریاست حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد که در این نشست پرویز یزدان […]

 

در نشست ستاد استانی مقابله باکرونا در کهگیلویه و بویراحمد آمار جدید اعلام و به ۲ مرگ مشکوک اشاره شد.

به گزارش امید دنا، عصر امروز ( چهارشنبه 3 اردیبهشت ماه 99) نشست ستاد استانی مقابله با کرونا به ریاست حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد که در این نشست پرویز یزدان پناه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آخرین آمارها در باره کرونا را ارائه داد و گفت: 17518 مورد کل مراجعه کنندگان سرپایی ما به مراکز درمانی و بهداشتی بود که در 24 ساعت گذشته 408 مورد اضافه شد.

وی افزود: کل افراد بستری شده در بیمارستان‌ها، 1113 نفر بوده که از این تعداد 1035 مورد قطعی به کرونا و یا مشکوک ترخیص شدند. که در حال حاضر 78 بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی گفت: بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌ شهید جلیل یاسوج 8 نفر و در کل استان 13 نفر می‌باشد.

وی گفت: نمونه‌ها 5683 مورد بوده است که از این تعداد نتیجه 5500 نمونه را دریافت کردیم. و این نمونه‌ها در یاسوج انجام می‌گیرد که روزانه 209 نمونه در یاسوج انجام می‌گیرد که دیگر نیاز به ارسال به تهران و شیراز نیست.

یزدان پناه در ادامه گفت: مجموع بهبودیافتگان 247 مورد است و تعداد مرگ و میرهای ما همان 8 نفر می‌باشد. 2 مورد مرگ مشکوک در شهرستان داریم که در حال بررسی هستیم که به دلیل ابتلا به کرونا بوده یا چیز دیگری.

وی با بیان اینکه 3 بیمار در ICU داریم، گفت: این بیماران کرونایی نیستند.

امروز یک نامه از وزارتخانه به دست ما رسیده که گفته شد، از تاریخ 3 اردیبهشت ماه 99، هزینه بیماران کرونایی رایگان است. و ما تا حالا هزینه‌های فراشینز را دریافت می‌کردیم که دیگر لازم نیست ما دریافت کنیم.

یزدان پناه گفت: انتظار داریم در بحث فاصله گذاری جزء استان‌های برتر باشیم. طبیعتاً بعضی از سازمان‌ها مثل سازمان تبلیغات، ارشاد، آموزش و پرورش انتظار داریم مشارکت بیشتری داشته باشند.

سرپرست دانشگاه یاسوج بیان کرد: باز شدن اصناف می‌تواند این ایپدمی را بیشتر کند. در بعضی از جاها به نظر می‌رسد که مراسم‌های عروسی و فاتحه خوانی برگزار می‌شود و مردم هم رعایت نمی‌کند که باعث پیک های بعدی می‌شود. نیاز است که در بعضی از شهرستان‌ها جدیت بیشتری داشته باشیم. امیدوارم که مردم بیشتر رعایت کنند.

  • نویسنده : کریم سبزی پور