طیب‌زادگان با بیان اینکه توجه و تمرکز ما بر کنترل بیماری و نه پرداختن به حواشی رسانه‌هاست، از رسانه‌ها خواست به جای پرداختن به حواشی وارد میدان شده و به مردم چگونگی رعایت اصول بهداشتی و کنترل کرونا را اموزش دهند.

به گزارش امیددنا؛ محمد طاهر طیب‌زادگان امروز در نشست شورای سلامت شهرستان اظهار داشت: اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند حساسیت مردم در مقابله با کرونا را کاهش داد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: همان طور که پیش‌بینی کردیم پس از شکست هیمنه قرنطینه مردم فاصله‌گذاری را جدی نگرفته و آن را رعایت نکردند.

طیب‌زادگان بیان کرد: این در حالی است که در برخی از استان‌ها منحنی کرونا رو به پیشرفت است و می‌طلبد فاصله‌گذاری هوشمند را بیشتر پیگیری و رعایت کنیم.

وی با اشاره به مصوبه شورای سلامت در خصوص بازگشایی صنوف کم خطر گفت: این کار انجام شد و اتفاقا برخی از این اماکن و کسب و کارها موجب شلوغی و ازدحام جمعیت شدند.

این مسؤول ادامه داد: در هیچ جای دنیا سیر این بیماری و احتمال فروکش کردن آن وجود ندارد و باید این را یاد بگیرم چگونه با کرونا زندگی کنیم و با رعایت اصول بهداشتی باید کم کم یاد بگیریم با کرونا زندگی کنیم و حداقل‌ها را رعایت کنیم.

طیب‌زادگان تصریح کرد: موارد جدیدی که گزارش می‌شود توصیه‌های بهداشتی و اصول فاصله‌گذاری هوشمند را رعایت نکرده و در مراسمات خانوادگی شرکت داشتند و متاسفانه مبتلا شدند.

وی افزود: بی‌خیالی مردم و شرکت در تجمعات و شلوغی کنترل این بیماری را سخت‌تر می‌کند.

طیب‌زادگان با بیان اینکه مقابله با کرونا یک مسؤولیت همگانی است و همه نهاد ها و سازمان‌ها و مردم باید همکاری بیشتر داشته باشند، اضافه کرد: علاوه بر رعایت اصول بهداشتی فاصله‌گذاری اجتماعی ضروری است.

وی با انتقاد از عملکرد برخی رسانه‌ها در شرایط کرونا، رعایت انصاف را از اصول خبری دانست و گفت: رسانه‌ها باید ضمن رعایت انصاف واقعیات را انعکاس دهند.

طیب‌زادگان با بیان اینکه توجه و تمرکز ما بر کنترل بیماری و نه پرداختن به حواشی رسانه‌هاست، از رسانه‌ها خواست به جای پرداختن به حواشی وارد میدان شده و به مردم چگونگی رعایت اصول بهداشتی و کنترل کرونا را اموزش دهند.

وی در خصوص آمار مبتلایان به کرونا در روستای کلایه گفت: در روزهای گذشته مواردی از این روستا گزارش شده و از همه آن‌ها تست‌های لازم گرفته شد. افرادی که تست آن‌ها مثبت اعلام و علایم بیماری را داشتند در نقاهتگاه و بخش‌های مشخص تحت نظر هستند.

وی با اشاره به نگرانی های مردم این روستا گفت: بلافاصله از همه افرادی که با این افراد ارتباط داشتند نیز تست‌های لازم گرفته شده و برخی از افراد نیز در نقاهتگاه‌ها حضور دارند و شرایط تحت کنترل است.

  • نویسنده : محسن زارعی