«پروانه نیک مرام» در دیدار نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، امام شهدا، شهید سردار سلیمانی و شهدای کارگر، اظهار داشت: پیشرفت نظام اسلامی در تمام ابعاد را مدیون جانفشانی شهدا و البته کارگران زحمت کشی هستیم که با تلاش و روحیه جهادی مسیر توسعه ایران اسلامی را فراهم کردند.

به گزارش امیددنا؛«پروانه نیک مرام» در دیدار نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، امام شهدا، شهید سردار سلیمانی و شهدای کارگر، اظهار داشت: پیشرفت نظام اسلامی در تمام ابعاد را مدیون جانفشانی شهدا و البته کارگران زحمت کشی هستیم که با تلاش و روحیه جهادی مسیر توسعه ایران اسلامی را فراهم کردند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تقدیر و تشکر از کارفرمایانی که تثبیت شغل داشتند و به دلیل ویروس کرونا کارگران را اخراج نکردند، گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا و طرح فاصله گذاری اجتماعی نتوانستیم «جشن روز کارگر» را داشته باشیم که از همه کارگران به این دلیل عذرخواهی می‌ کنم.

 

وی به آماری از وضعیت کارگران در این روزهای کرونایی اشاره کرد و ادامه داد: ۷۴ هزار کارگر بیمه شده در استان کهگیلویه و بویراحمد هستند که از این تعداد، هفت هزار ۴۳۹ نفر طبق خود اظهاری، شغل خور را از دست داده اند و در سامانه بیمه بیکاری وزارت کار ثبت نام کردند.

 

نیک مرام با اشاره به اینکه ۶ هزار و ۳۰۷ نفر زیر چتر حمایتی هیچ نهادی هم نبودند به اداره کار مراجعه کردند، یادآور شد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل گستردگی وظایفی که دارد، این روزها مراجعه کنندگان بسیاری داشت.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه زنانی که در خانه‌ های مردم هم کار می‌ کردند نیز به اداره کار مراجعه کردند، گفت: نباید نسبت به مسائل معیشتی مردم به ویژه اقشار کم درآمد بی توجه بود.

 

وی اظهار داشت: در این راستا اقدام مناسبی در وزارتخانه از جمله تسهیلات مناسبی در اختیار کارفرمایان به منظور حمایت از کارگران گذاشته می‌ شود.

دراین مراسم به  ۱۷کارگر پرتلاش واحدهای تولیدی صنعتی استان  لوح سپاس اهداء شد و از خدمات شرکت تولیدی صنعتی یاسوران یاسوج بعنوان واحد نمونه تجلیل بعمل آمد

  • نویسنده : محسن زارعی