شرایط بد آب و هوا در گرمای بالای منطقه، فوران دود و آتش و کمبود امکانات از عواملی بود که منجر به تاخیر در خاموش شدن آتش و نجات جنگل شد.

پایگاه خبری تحلیلی امید دنا 

بخشدار مرکزی بهمئی ظهر امروز به خبرنگار ما گفت:آتش سوزی روزهای گذشته تنگه دوراک بهمئی با تلاش نیروهای مردمی و مسئولان شهرستان مهار شد.

علی کرم صدیقی فر تصریح کرد:این آتش سوزی که نزدیک به 3 شبانه روز ادامه داشت، جنگل ها و مراتع تنگه دوراک بهمئی را دچار خسارت کرد.

وی گفت:منطقه وقوع حادثه آتش سوزی صعب العبور بود که نیروها برای رسیدن به آن مجبور به پیاده روی سه ساعته بودند.

بخشدار مرکزی بهمئی خاطرنشان کرد:شرایط بد آب و هوا در گرمای بالای منطقه، فوران دود و آتش و کمبود امکانات از عواملی بود که منجر به تاخیر در خاموش شدن آتش و نجات جنگل شد.

صدیقی فر گفت: طبق برآورد اولیه کارشناسان منابع طبیعی بین 10 تا 15 هکتار از جنگل های منطقه دوراک بهمئی در آتش سوخت.

وی افزود:این منطقه سرشار از درختان بلوط،بنه، کیکُم، زبان گنجشک، زالزالک و دیگر گیاهان و درختان سردسیری بود.

بخشدار مرکزی بهمئی با اشاره به اینکه بنده در سخت ترین شرایط این روزها در کنار نیروهای امدادی برای خاموش کردن آتش بودم، گفت: حقیقت این است که امکانات بسیار کم بود و می توان گفت که با دستان خالی این آتش خاموش شد.

وی افزود: از مسئولان ارشد استانی انتظار داریم که دبیرخانه ستاد بحران شهرستان ها در فرمانداری و بخشداری ها را فعال و تجهیز کنند تا برای مقابله با چنین اتفاقاتی با کمبود امکانات مواجه نشویم.

صدیقی فر در پایان با تقدیر از تلاش شبانه روی و اتحاد نیروهای مردمی و اداری شهرستان در این ایام ، گفت: نیروهای مردمی، دهیاران، شوراها،دوستداران محیط زیست، اصحاب رسانه و ادارات شهرستان به خصوص اداره منابع طبیعی،هلال احمر و راهداری بیشترین همکاری را داشتند که از همه آنها تقدیر و تشکر می کنم.

آتش سوزی جنگل های تنگه دوراک بهمئی از شنبه هفته اخیر شروع شده بود.

  • منبع خبر : آوای ماغر