پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ روح‌اله شهبازی‌پور،رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح این خبر اظهار داشت: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، اقشار مختلف مردم، دستگاه‌ها و سازمان‌ها، کمک‌ها و خدمت‌رسانی‌های خود را برای جبران آسیب‌های ناشی از بیماری کرونا و کمک به افرادی که مشاغل خود را از دست داده‌اند آغاز کردند.

 

به گزارش امیددنا؛پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ روح‌اله شهبازی‌پور،رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح این خبر اظهار داشت: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، اقشار مختلف مردم، دستگاه‌ها و سازمان‌ها، کمک‌ها و خدمت‌رسانی‌های خود را برای جبران آسیب‌های ناشی از بیماری کرونا و کمک به افرادی که مشاغل خود را از دست داده‌اند آغاز کردند.
وی افزود: درچنین شرایطی افرادی سودجو و کلاهبردار با ایجاد کانال‌ها، گروه‌ها و صفحات جعلی و تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی با عناوین فریبنده و قراردادن شماره حساب و نشانی جعلی سعی در جلب اعتماد شهروندان و کلاهبرداری از آنها را دارند.
این مقام مسئول با اشاره به برخی از پرونده‌های تشکیل‌شده در این حوزه گفت: مجرمان سایبری با درج تصاویر غیرواقعی از نیازمندان در کانال‌ها، گروه‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی، از حس همدلی و انسان دوستانه هم‌وطنان سوءاستفاده کرده و برای کمک کردن به نیازمندان، شهروندان را به صفحات جعلی بانکی(فیشینگ)، هدایت می‌کنند.
این مقام انتظامی تاکید کرد: شهروندان هرگز فریب این‌گونه آگهی‌ها را نخورند و برای هرگونه كمك نقدي يا غيرنقدي خود، فقط از طریق ارگان‌های ذیصلاح اقدام کرده و از پرداخت‌های اینترنتی در درگاه‌های مشکوک یا واریز وجه به حساب افراد ناشناس خودداری کنند.
سرهنگ شهبازی‌پور ادامه داد: در این راستا کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بسیج مستضعفان و سازمان بهزیستی به عنوان نهادهای یاری‌رسان اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی می‌نمایند؛ لذا خیران می توانند  با مراجعه به سایت اینترنتی این مراکز می‌توانند نسبت به پرداخت‌های الکترونیکی اقدام نمایند.
رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد به هموطنان توصیه کرد: به‌هیچ وجه به کانال‌ها و گروه‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی جهت کمک مالی به نیازمندان فعالیت دارند اعتماد و اطمینان نکنند و فقط از طریق درگاه‌هایی که از طریق رسانه ملی و سایت‌های معتبر اعلام می‌شود، اقدام به واریز وجه نمایند.
سرهنگ شهبازی‌پور خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده و یا بروز هرگونه مشکل سریعاً آن را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir  لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما در میان بگذارند.

https://www.cyberpolice.ir/news/147994/مراقب-مجرمان-سایبری-در-رزمایش-همدلی-باشید

  • نویسنده : محسن زارعی