اولین جلسه ی شورای آموزش و پرورش شهرستان در سال شمسی جدید، با حضور فرماندار،جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت شهرستان ، مدیر آموزش و پرورش ، رئیس شبکه بهداشت ، هلال احمر ، نماینده صداوسیما و سایر اعضا با محوریت بازگشایی و فعالیت های آموزش و پرورش شهرستان در ایام شیوع بیماری کرونا برگزار شد.

به گزارش امیددنا؛ به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان چرام،اولین جلسه ی شورای آموزش و پرورش شهرستان در سال شمسی جدید، با حضور فرماندار،جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت شهرستان ، مدیر آموزش و پرورش ، رئیس شبکه بهداشت ، هلال احمر ، نماینده صداوسیما و سایر اعضا با محوریت بازگشایی و فعالیت های آموزش و پرورش شهرستان در ایام شیوع بیماری کرونا برگزار شد.

صدرالله عزیزی مدیر آموزش و پرورش شهرستان چرام، ضمن ارائه ی گزارش مهمترین اقدامات مدیریت آموزش و پرورش شهرستان در ایام شیوع کرونا گفت: از ابتدای مطرح شدن همه گیری کرونا، آموزش و پرورش شهرستان چرام جزء اولین هایی بوده که به سرعت جلسات توجیهی برای مدیران و خدمتگزاران برگزار نموده و در اسرع وقت عملیات ضدعفونی مدارس را با تامین مواد ضدعفونی کننده رایگان برای مدارس انجام داده است.

عزیزی در ادامه ی گزارش خود بیان کرد:  کلاس های مجازی به طور کامل فعال هستند و امر نظارت بر آنها به طور دائم صورت می گیرد. همچنین مدیران و معلمان در جلسات و گردهمایی های مجازی و حضوری به طور کامل توجیه شده و اکثریت همکاران همراه با جریان آموزش مجازی به فعالیت مشغول اند.

در ادامه هادی فتاحی اصل  فرماندار شهرستان چرام ضمن تقدیر و تشکر از زحمات بی شائبه ی مدیریت آموزش و پرورش و کادر آموزشی و خدماتی مدارس، زحمات آن ها را ارزشمند شمرده و گفت: همه ی نهاد ها باید دست به دست هم دهند که تا پیروزی بر بیماری کرونا مسئله آموزش و پرورش دانش آموزان خدشه دار نگردد.

سپس هرکدام از اعضا به بیان نکته نظرات خود پرداختند که هرکدام پیشنهادهای در جهت رعایت فاصله گذاری اجتماعی جهت بازگشایی مدارس ارائه دادند که اعم مصوبات جلسه بصورت ذیل می باشد:

1_ جلسه ای با مدیران مدارس پرجمعیت شهری و روستایی جهت توجیه و آموزش نکات بهداشتی و ضدعفونی و حفظ فاصله مشخص شده بین دانش آموزان  گرفته شود

2_ مدیریت در تدریس و آموزش دانش آموزان در مدرسه (اولویت بندی دروس مهم)

3_ضدعفونی کردن مدارس با کمک بسیج ، سپاه و گروه جهادی میثاق

4_ تهیه و تامین ماسک دانش آموزان و کادر آموزشی مدارس توسط شبکه بهداشت ، هلال احمر و سپاه

  • نویسنده : محسن زارعی
  • منبع خبر : روابط عمومی اموزش وپرورش چرام