۲۵ هزار بسته غذایی بین نیازمندان و آسیب دیدگان کروناویروس توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در قالب رزمایش همدلی و احسان با حضور مسئولان استانی روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه در استان کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد.

به گزارش امیددنا؛ «جلال کریمی»، نماینده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: در قالب رزمایش همدلی و احسان یک میلیون بسته معیشتی در کشور توزیع خواهیم کرد که سهم استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۵ هزار بسته بوده است.

وی با بیان اینکه در مجموع ازرش این بسته ها ۸ میلیارد تومان می شود، افزود: ارزش هر بسته ۳۲۰هزار تومان است.
وی اظهارکرد: این بسته های غذایی بین افراد نیازمند و خسارت دیده از کروناویروس در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد توزیع می شوند.

همچنین سردار حمید خرم دل، فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم گفت: استانی با بافت روستایی و عشایری که حاشیه‌نشین زیاد داریم، حاشیه شهرهای ما عمدتا کسب و کار خود را از دست دادند که باید ستاد اجرایی فرمان امام کمک بیشتری کند.
وی افزود: همه در استان دست به دست هم دادند تا در خصوص مبارزه با ویروس کرونا استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های موفق کشور باشد.
سردار خرمدل همچنین از تلاش‌های اصحاب رسانه در ایام کروناویروس قدردانی و اظهارکرد: از روزی که ویروس آمده رسانه ها در کنار مسئولان بودند و در آگاه سازی و اطلاع‌رسانی عملکرد خوبی داشتند.
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اتفاقات بزرگی در کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد بعد از شیوع ویروس صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: اتحاد مثال زدنی رقم زده شد به نحوی که رهبر معظم انقلاب فرمودند کاش کسی مثل شهید آوینی بود و این وقایع را مستند می‌کرد.
سردار خرم دل با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد در دو بعد پیشتاز بود، تصریح کرد: در روز  ۱۳ بهمن ماه ستاد کرونا را در این استان تشکیل دادیم در حالی که دولت خیلی بعد یعنی در اسفندماه موضوع را اعلام کرد.
وی با بیان اینکه همه در بحث مدیریت بحران وارد عمل شدیم ادامه داد: استان ما در کشور برتر شد و معاون رئیس‌جمهور قدردانی کرد و معاون وزیر بهداشت بر آن صحه گذاشت.
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ستاد رزمایش مومنانه در استان راه‌اندازی شد و با کمک همه دستگاهها، نهادها و خیرین تاکنون ۷۵ هزار بسته در استان توزیع شده تا چند روز آینده این تعداد به ۸۵ هزار بسته می‌رسد که به غیر از این دیگران هم خودشان کارهایی انجام داده‌اند.

خرم دل افزود: همه دستگاه‌ها کمک کردند سامانه‌ای طراحی کردیم و ۵۸ هزار خانوار شناسایی شد اما در مجموع ۱۱۴ هزار خانواده استحقاق کمک را دارند.
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با قدردانی از خیرین و دستگاه‌هایی که کمک کردند گفت: در شهرستان کهگیلویه یک خیر هم استانی ۵۰۰۰ بسته با هزینه یک میلیارد تومانی اهدا کرد، شرکت نفت گچساران نیز یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک کرد و در مجموع اتفاقات خوبی صورت گرفته و این روند ادامه پیدا می‌کند.
خرمدل با بیان اینکه کروناویروس ضربه مهلکی به اقتصاد به خصوص استان کهگیلویه و بویراحمد وارد کرد، گفت: با کمک استاندار ستادی بعد از ماه مبارک رمضان تشکیل می‌شود تا شرکت‌ها و واحدهای آسیب دیده مورد حمایت قرار گیرند.
وی با اشاره به تلاش‌های که در استان برای مقابله با کرونا صورت گرفت، اظهارکرد: یک شرکت تولید الکل تعطیل شده داشتیم که راه اندازی شد و واحد بهداشتی و آرایشی سینره هم وارد عمل شد و امروز به سایر استان‌ها مواد ضد عفونی کننده و الکل ارسال می‌کنیم.
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در تولید ماسک اصلا دچار مشکل نشدیم و روزانه تنها سپاه ۲۰ هزار عدد ماسک تولید کرد و هم اکنون وضعیت پایداری داریم و با انسجام نقاهتگاه‌ها بیماران کرونایی راه‌اندازی شده و اتفاقات خوبی رقم خورد.
خرم دل خطاب به نماینده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در استان بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد را ویژه‌تر ببینید استانی با بافت روستایی و عشایری که حاشیه‌نشین زیاد داریم، حاشیه شهرهای ما عمدتا کسب و کار خود را از دست دادند که باید ستاد اجرایی فرمان امام کمک بیشتری کند.
انتهای پیام

  • نویسنده : محسن زارعی