مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۰۰ پایگاه ثابت و سیار در عید سعید فطر امسال زکات فطریه و کفارات مردم مؤمن استان را برای کمک به نیازمندان جمع‌آوری می‌کنند.

به گزارش امیددنا؛به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جلسه جمع‌بندی هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد برای جمع‌آوری زکات فطریه در دفتر امام‌جمعه یاسوج با حضور اعضای شورای زکات استان برگزار شد.
قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه، با اشاره به اینکه بخش عظیمی از نیازمندان استان تحت حمایت کمیته امداد هستند، گفت: جمعیت تحت پوشش این نهاد ۴۳ هزار خانوار با ۱۱۰ هزار نفر هستند که در قالب‌های مختلفی ازجمله زنان سرپرست خانوار، ایتام، افراد ازکارافتاده، خانواده‌های زندانیان و سایر موارد از آن‌ها حمایت می‌شود.
وی در خصوص جمع‌آوری زکات فطریه برای کمک به نیازمندان توسط این نهاد، اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های این نهاد در طول سال، برنامه‌ریزی برای جمع‌آوری زکات فطریه برای کمک به اقشار نیازمند جامعه است.
مبشری با اشاره به اینکه در سال گذشته یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان زکات فطریه جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شد، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تعهد زکات فطریه امسال در استان چهار میلیارد تومان است که امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده بتوانیم این مبلغ را جمع‌آوری و به دست نیازمندان برسانیم.
وی بابیان اینکه ۳۰۰ پایگاه ثابت سیار برای جمع‌آوری زکات فطریه و کفارات مردم مؤمن و خداجوی استان کهگیلویه و بویراحمد در عید فطر امسال تدارک دیده‌شده است، افزود: همچنین ادارات کمیته امداد در سطح استان آماده دریافت فطریه، کفارات و نذورات مردم نیکوکار برای کمک به نیازمندان است.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بحث بیماری کرونا در کشور و در استان گفت: برای جلوگیری از شیوع این بیماری، فضای مجازی و درگاه‌های الکترونیکی ازجمله کد دستوری #۵*۸۸۷۷* نیز یکی از راه‌های جمع‌آوری زکات فطریه مردم استان است.
مبشری تأکید کرد: مردم خیر و نیکوکار استان همچنین می‌توانند با مراجعه به سایت emdad.ir  و انتخاب قسمت مربوط به زکات فطریه، فطریه عام و خاص و کفارات عمد و غیر عمد خود را از این طریق پرداخت کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به طرح اطعام نیازمندان اشاره کرد و گفت: در ماه مبارک رمضان امسال ۶۰ هزار پرس غذای پخته‌شده و ۱۷ هزار بسته جیره خشک بین نیازمندان توزیع شد.
مبشری همچنین به طراحی سامانه سخا (خیر و احسان) برای توزیع عادلانه کمک‌های خیران به نیازمندان، اشاره کرد و گفت: این سامانه طوری طراحی‌شده است که یک بخش آن مربوط به نیازمندان است که می‌توانند به سامانه مراجعه و خود را معرفی کنند و بخش دیگر مربوط به خیران است که نیکوکاران می‌توانند مراجعه کنند و حتی می‌توانند در این سامانه به هر نیازمندی که دوست دارند کمک کنند.
حجه الاسلام سید نصیر حسینی امام‌جمعه یاسوج و رئیس شورای زکات کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه بابیان اینکه زکات فطریه فرصتی برای مساعدت به نیازمندان است، گفت: توجه به نیازمندان و کمک به آن‌ها خیلی از مشکلات را دفع خواهد کرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اینکه کمیته امداد هم مورد اعتماد مردم و هم مورد اعتماد حاکمیت است، افزود: در خصوص جمع‌آوری زکات فطریه از مردم خیر و نیکوکار باید مدیریت خوبی صورت بگیرد تا هرج‌ومرج به وجود نیاید و مبالغ جمع‌آوری‌شده به دست نیازمندان واقعی برسد.

  • نویسنده : محسن زارعی