سردار خرم دل: فتح خرمشهر برگ زرینی در تاریخ ۴۱ ساله انقلاب اسلامی است  به گزارش  خبرنگار دهدشت نیوز  فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: فتح خرمشهر توسط رزمندگان اسلام برگ زرینی در دفاع مقدس و تاریخ ۴۱ ساله ایران اسلامی است.

به گزارش امیددنا؛  فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: فتح خرمشهر توسط رزمندگان اسلام برگ زرینی در دفاع مقدس و تاریخ ۴۱ ساله ایران اسلامی است.

سردار حمید خرم دل اظهار کرد: سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر است و در دوران دفاع مقدس وضعیتی را بوجود آورد که موجب انگیزه مضاعفی برای نظام و انقلاب و سرزمینمان شد .

وی بیان کرد: در آن روزهای پر التهاب جنگ، نیروهای بعثی عراق خرمشهر را اشغال و اعلام کردند که تحت هیچ شرایطی امکان باز پس گیری آن وجود ندارد اما رزمندگان سپاه اسلام با همه سختی ها و استحکاماتی که دشمن فراهم کرده بود دست به کار بزرگی زدند و برگ زرینی در دفاع مقدس وحتی در طول تاریخ کشور و ۴۱ ساله انقلاب اسلامی شکل گرفت.

سردار خرم دل ابراز داشت : به اندازه ای این پیروزی مهم و ارزشمند بود که مقام معظم رهبری درباره آن فرمودند« خرمشهرها در پیش است» و با وجود همه فشارها و تحریم ها به مردم ما امیدواری دادند که خرمشهرهای دیگر در پیش است و این موضوع یک الگو و برند در کشور ماست.

وی یادآور شد: در حماسه بزرگ فتح خرمشهر سلحشوران و رزمندگان غیور استان کهگیلویه و بویراحمد نقش آفرین بودند و شهیدانی را تقدیم کردیم و در طول دفاع مقدس نیز رزمندگان تیپ سرافراز ۴۸ فتح سپاه استان حماسه آفرینی کردند.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال به دلیل ویروس کرونا امکان اجرای برنامه های گرامیداشت سوم خرداد و سایر مناسبت ها به گونه ای که همه ساله برگزار می شد وجود ندارد اما مراسم های حداقلی در سطح سپاه و نواحی به یاد رزمندگان و ایثارگران برگزار و از این حماسه آفرینی ها تجلیل می کنیم .

خبرنگار/ ربیعی

  • نویسنده : محسن زارعی