رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان از عملیات سخت انتقال مادر باردار از مناطق صعب العبور رود ریش آجم بخش دیشموک خبر داد. به گزارش امیددنا، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی این استان از تلاش ۱۱ ساعته اورژانس کهگیلویه و بویراحمد و عملیات سخت انتقال مادر باردار از مناطق صعب العبور […]

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان از عملیات سخت انتقال مادر باردار از مناطق صعب العبور رود ریش آجم بخش دیشموک خبر داد.
 1. به گزارش امیددنا، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی این استان از تلاش ۱۱ ساعته اورژانس کهگیلویه و بویراحمد و عملیات سخت انتقال مادر باردار از مناطق صعب العبور رود ریش آجم بخش دیشموک خبر داد.
  محسن جلیل افزود: ساعت ۲۰ و ۵۰ دقیقه شامگاه جمعه خبری مبنی بر وضعیت دشوار یک مادر باردار با فشار و درد شدید زایمان در مناطق صعب العبور رود ریش آجم به اورژانس گزارش شد.
  جلیل اضافه کرد: به همین منظور اقدام به اعزام تیم اورژانس به این منطقه شده که با توجه به وضعیت و توپوگرافی منطقه آمبولانس کمک دار هلال احمر به منطقه اعزام شد.

  جلیل با بیان اینکه متاسفانه در مسیر آمبولانس هلال احمر دچار نقص فنی شد، بیان کرد: بلافاصله تیم امدادی اورژانس به منطقه اعزام و ساعت ۵:۳۰ بر بالین بیمار حاضر شدند، اما با توجه به توپوگرافی بد منطقه و عدم امکان انتقال از طریق خودرو‌های کمک دار، هماهنگی لازم برای انتقالی مادر باردار توسط اورژانس هوایی از طریق Eoc انجام شد.
  رئیس اورژانس استان گفت: در نهایت طی دو سورتی پرواز، با انتقال این بیمار به بیمارستان توسط بالگرد یاسوج در ساعت ۸ و ۲۵ دقیقه پایان عملیات اعلام و مادر باردار برای اقدامات درمانی تحویل بیمارستان امام خمینی دهدشت شد.

 • نویسنده : میری
 • منبع خبر : راک نیوز