با نگاهی به زیبایی های خدادادی مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد خواهیم دید که چالش ها و كاستي هاي بسيار در صنعت گردشگری وجود دارد که قطعا رفع آن نيازمند تهيه نقشه راه علمي و هم افزايي نهادهاي مربوط است تا از این همه زیبایی خدادادی به نحو مطلوب استفاده برده شود. به گزارش […]

با نگاهی به زیبایی های خدادادی مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد خواهیم دید که چالش ها و كاستي هاي بسيار در صنعت گردشگری وجود دارد که قطعا رفع آن نيازمند تهيه نقشه راه علمي و هم افزايي نهادهاي مربوط است تا از این همه زیبایی خدادادی به نحو مطلوب استفاده برده شود.

به گزارش پایگاه خبری-امیددنا:گردشگري به عنوان بزرگ ترين صنعت درآمدزا در جهان، از سوي كارشناسان صنعت پاك نیز نام گرفته است، مقوله اي كه هر چه بيشتر مي گذرد ابعاد و فرصت هاي تازه تري در آن نمایان میشود كه ارتباط مستقيمي با رونق اقتصادي و ايجاد اشتغال پايدار دارد.

گردشگري، امروزه بيش از هر صنعت ديگري در دنيا مورد تاكيد دولت هاست و بنا به آمار سازمان جهاني گردشگري، بودجه اي كه مردم دنيا براي مسافرت و تفريح اختصاص داده اند سه برابر بودجه اي است كه دولتها صرف امور دفاعي و امنيتي مي كنند، اين رقم ۱۱ درصد درآمد ناخالص (GDP) كل جهان است.

با آنكه دولت ها در ايران، همواره به نقش و اثربخشي اين صنعت در اقتصاد كشور اذعان داشته اند اما، برغم تلاش ها هنوز توسعه گردشگري و رشد ارزش افزوده اين بخش با نقشه راه هدفمند و تعاريف جامع به بار ننشسته است.

در این میان با نگاهی به ظرفیت های خدادادی این صنعت در شهرستان لنده به عنوان یکی از مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد خواهیم دید با وجود برخورداري از جاذبه هاي متعدد براي گشت و گذار و سفر متاسفانه مغفول مانده است و برنامه ای از سوی متولیان در جهت استفاده از این همه ظرفیت دیده نمیشود.

در این شهرستان منطقه زیبای موگرمون با ظرفیت های عظیم وجود دارد که طی سالهای گذشته به کرات مورد بازدید مدیران سطوح مختلف کشوری،استانی و شهرستانی و نمایندگان مختلف قرار گرفت و هر باره هرکدام از بازدید کنندگان از این منطقه، آن را بهشت گمشده خواندند و این در حالی است که پس از سالها سهم این بهشت گمشده احداث ۲ سرویس بهداشتی از اعتبارات عظیم حوزه گردشگری بوده است و دیگر هیچ.

باید منتظر ماند و دید تغییر در مدیریت میراث فرهنگی و گردشگری استان موجبات تغییر در این منطقه زیبا را فراهم خواهد آورد.

ارسالی :شهروند ازلنده

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : ریواس جنوب