امید دنا:رئیس پرتلاش و خستگی ناپذیر محیط زیست کهگیلویه از مشارکت حداکثری مردم که با جان دل همچون کوه در برابر شعله ی های بی رحم آتش تا مهار کامل آن همراهی کردند تشکر کرد.

پایگاه خبری امید دنا

امید دنا؛رئیس پرتلاش و خستگی ناپذیر محیط زیست کهگیلویه از مشارکت حداکثری مردم که با جان دل همچون کوه در برابر شعله های بی رحم آتش تا مهار کامل آن همراهی کردند تشکر کرد.

روح الله عزیزی با شروع آتش سوزی با یک دستگاه دمنده شب هنگام با پیاده روی ۴ ساعته عازم خاییز شد.
این مدیر موفق طی این سال ها که موجودات زنده خاییز برای او به دوستانی صمیمی تبدیل شده بود طی ۴ روز آتش سوزی تلاش گسترده ای در مقابل شعله های بی رحم آتش انجام داد .
این دوستدار محیط زیست طی بیانیه ای قدر دانی خود را از مشارکت خالصانه مردم و همه گروها را اعلام کرد.
بیانیه به شرح زیر می باشد
عزیزی از زحمات کسانی که در آتش سوزی کوه خاییز
از جمله نیروهای لشکری، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، پایگاههای مقاومت بسیج ،ارتش و نیروی انتظامی
و نیروهای کشوری در راس دستگاههای اجرایی استان در راس استاندار حسین کلانتری تقدیر کرد.
وی از فرماندار محترم کهگیلویه بعنوان رئیس شورای مدیریت بحران این شهرستان که طی ۴ شبانه روز بی خوابی پای کار بودند تا ادارات دولتی و نهادها و موسسات خصوصی و بویژه نیروهای مردمی که همیشه یارویاور دولت بوده و هستند تشکر و قدردانی کرد.
منطقه حفاظت شده خاییز از سال ۱۳۷۷تاکنون بعنوان منطقه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست با حدودواربعه مشخص حفاظت میشود وبا داشتن زیستگاه های خوب و وجود دو سد مارون و کوثر در حاشیه این منطقه از تنوع زیستی بالایی برخوردار است و گونه های جانوری مثل کل و بز وحشی گونه غالب منطقه ، پلنگ .گرگ .کفتار. کاراکال .سمور و ..و درختان بلوط گونه غالب منطقه بنه کلخنگ کیکم سوسن زالزالک وحشی و…
و گیاهان دارویی مثل آویشن کوهی کارده لیزک و…زیست میکنند. این منطقه در بین دوشهرستان کهگیلویه و بهبهان واقع گردیده است که مدیریت یکپارچه آن به کهگیلویه میباشد.

  • نویسنده : غلامی