اما این بار بلندتر از گذشته فریاد خواهیم زد،که شاید صدای مان به گوش رئیس قوه قضاییه کشور برسدو از ایشان ملتمسانه تقاضا داریم، نگاه ویژه‌ای به استان محروم مظلوم و نجیب کهگیلویه و بویراحمد، داشته باشند . چرا که اجرای عدالت در این استان ها از بقیه استان ها لازم و ضروری تر است.

مسئول بسیح دانشجویی، دانشگاه یاسوج گفت: آیت‎‌‌الله رئیسی، فریاد دانشجویان را در مورد کارخانه قند یاسوج بشنوید.

امید مظلوم در گفت‌وگو با پایگاه خبری-امیددنا:د: در ابتدا ناراحتی خود و مجموعه بسیج دانشجویی استان را، به دلیل سوختن صدها گونه حیوانی و گیاهی مناطق حفاظت شده گچساران و خائیز اعلام می داریم وسپس تشکر از تمام مسئولین

محیط بانان دوستداران محیط زیست وگروه های جهادی داریم، که از تمام توان خود برای مهار این بلای غیر طبیعی استفاده کردند.

وی گفت: از مسئولین ذیربط تقاضا داریم، تمام تلاش خود را برای احیای این منطقه پر ارزش و به اصطلاح حفاظت شده به کار ببرند و هر چه سریع دلایل آتش سوزی مشخص  و با عاملین برخورد گردد، آمادگی خودرا برای کمک به احیای این منبع ملی اعلام می کنیم.

مظلوم ادامه داد: استان کهگیلویه و بویراحمد، علی رغم وسعت و جمعیت کم نسبت به استان های دیگر کشور، دارای منابع انسانی، طبیعی و ذخایر زیرزمینی فراوانی است.

اما آنچه که باعث حیف و میل این منابع،از بین رفتن آنها، عقب ماندن و محروم ماندن استان شده، علاوه بر کم بودن مسئولین با کفایت، زد و بندهای سیاسی طایفه‌ای مسئولین با مفسدین و مافیاهای قدرت و سیاست در استان بوده است.

مسئول بسیج دانشجویی، دانشگاه یاسوج ادامه داد: خائیز سوخت، اما آیا کسی به فکر خائیز های در حال سوختن استان است، آیا کسی تا به حال برای خاموش کردن آتشی که سال ها بر جان دشت سقاوه،کارخانه قند و املاک آن افتاده تلاشی کرده است؟ جا دارد از رویکرد جدید قوه قضاییه و همچنین دادگستری استان جهت مبارزه با مفاسد خدمت بزرگواران خسته نباشید و خدا قوتی عرض کنیم،اما بهتر است بگوییم اقدامات صورت گرفته تا به حال کافی نبوده و بهتر است، در مبارزه با مفاسد اقتصادی استان قاطع تر و مصمم تر ورود شود.

وی گفت: هرگاه در دستگاه، اجرای عدالت و دادگستری استان شاهد قاطعیت نبودیم عدالتی اجرا نشده و این امر حتی باعث به تاخیر افتادن اجرای عدالت در استان شده که نتیجه جز بدبینی به نظام وانقلاب چیز دیگری باخود به همراه نداشته است.

مظلوم تصریح کرد: مبارزه با مفاسد اقتصادی، مدت هاست بعد از حضور جناب آقای رئیسی، در دستور کار قوه قضاییه قرار گرفت.اما در استان ما، شاهد مبارزه با مفسدین اقتصادی نبوده ،نیستیم بعد از اعلام رای دادگاه تجدید،نظر مبنی بر ابطال معامله کارخانه قند معامله کارخانه،از دست سرمایه گذار صوری به بانک برنگشت،حتی اجازه فرجام خواهی به مقصر داده شد. آیا فرجام خواهی معامله که معامله قبلی آن توسط دادگاه عمومی انقلاب و سپس دادگاه تجدید نظر باطل اعلام شد، اوج بی قانونی نیست.

وی گفت:  استفاده چندین ساله از ۱۲۰ دستگاه واحد مسکونی، که بعد از معامله و حتی بعد از ابطال معامله در اختیار شخص به اصطلاح سرمایه گذارکارخانه قرار دارد ،استفاده می شود.امری قانونی و اجرای عدالت است؟ آیا استفاده از کارخانه و امکانات کارخانه بعد از ابطال معامله ی آن و پلمپ نشدن آن توسط دستگاه های اجرای قانون تا زمان تعیین تکلیف کارخانه و رسیدن این مال به صاحبش چه توجیحی خواهدداشت!

مظلوم گفت:  در صورتی که کارگران مظلوم و بی دفاع، کارخانه سال هاست برای رسیدن به حقوق خود باید ساعت ها وقت خود را پشت در اتاق مسئولین و یا جلوی ادارات استان در خیابان‌ها بگذرانند،اما هیچ کس تا به حال فریادرس آنها نبوده و بلکه با قول های دروغین آنها را به بازی گرفته اند.

این دانشجوی بسیجی ادامه داد: چرا نباید با مسئولین بانک تجارت،که یک طرف معامله بودند برخورد صورت گیرد، چرا دادگاه پرونده کیفری این معامله (مدیران مقصربانک و سرمایه گذار صوری) برگزار نمی شود،آیا اجرای قانون ، عدالت فقیر،غنی، دوست و آشنا می شناسد؟

وی گفت: همچنین در مورد زمین های دشت سقاوه که مدت هاست،در حالت مجهول الحالی  قرار گرفته و هیچ یک از ادارات مربوط به این امر برای استرداد زمین ها اقدامی نمی کنند، که این خود جای سوال دارد و باید مسئولین ذیربط پاسخگو باشند.

وی افزود: اگر کسی در جایی فکر کند که دانشجویان کارخانه قند، دشت سقاوه را فراموش می کنند ؛سخت در اشتباه است. حرکت های بعدی ما بسیار جدی تر و عند الزوم در تهران خواهد بود.نزدیک به هزار نفر دانشجو و بالغ بر ۲۰۰ استاد در دانشگاه های یاسوج پای دفاع از مردم و کارگران در بازگشت کارخانه قند، دشت سقاوه به مردم را امضاء کرده اند، توقع داشتیم ،دستگاه های ذیربط جدی تر و شفاف در این خصوص اقدام می کردند؟ اگرچه اقداماتی شده اما روند بسیار کند است.

مظلوم افزود: این اقدامات فرصت دادن به رانت ها ، نفوذها و پیچیده کردن دو مسئله ساده است
چرا پرونده  ارزهای فروش مواد پتروشیمی سقاوه طرح نمی شود ؟

چرا زمین های سقاوه به مردم و منابع طبیعی واگذار نمی شود ؟چرا ساخت و سازهای غیر قانونی تخریب نمی شود ؟و چراهای دیگر ؟

وی گفت: امید است مدیران ارشد استان، بیش از این از دست رفتن اعتماد عمومی مردم در پرونده های کاملا مشخص با اقدام انقلابی جلوگیری نمایند، از نماینده مردم شهرستان که خود از جامعه دانشگاهی است،می خواهیم در این خصوص وارد عمل شوند.

مسئول بسیج دانشجویی،دانشگاه یاسوج ادامه داد: مدت هاست که دانشجویان بسیجی ، انقلابی، بارها و بارها، از این بی عدالتی هایی که همانند: آتش بر سر بیت المال و اراضی استان افتاده شکایت گله و فریاد کردند. اما هیچ گاه با جواب درستی روبرو نشده اند.

اما این بار بلندتر از گذشته فریاد خواهیم زد،که شاید صدای مان به گوش رئیس قوه قضاییه کشور برسدو از ایشان ملتمسانه تقاضا داریم، نگاه ویژه‌ای به استان محروم مظلوم و نجیب کهگیلویه و بویراحمد، داشته باشند .

چرا که اجرای عدالت در این استان ها از بقیه استان ها لازم و ضروری تر است.

 

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس