رئیس دادگستری شهرستان چرام در نشست با کارکنان محیط زیست این شهرستان با بیان اینکه کارکنان محیط زیست به عنوان همکار و ضابط خاص دستگاه قضایی هستند، گفت: دستگاه قضایی شهرستان به منظور حفاظت از محیط زیست پرونده‌های ارسال شده از محیط زیست را با اولویت در دستور کار قرار می‌دهد.

به گزارش امیددنا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، رئیس دادگستری شهرستان چرام در نشست با کارکنان محیط زیست این شهرستان با بیان اینکه کارکنان محیط زیست به عنوان همکار و ضابط خاص دستگاه قضایی هستند، گفت: دستگاه قضایی شهرستان به منظور حفاظت از محیط زیست پرونده‌های ارسال شده از محیط زیست را با اولویت در دستور کار قرار می‌دهد.

یوسف احمدی پور با بیان اینکه با متخلفان محیط زیست با شدت برخورد می‌شود، افزود: پارسال تعداد ۱۸ پرونده زیست محیطی با موضوع شکار و صید غیرقانونی به دادگستری شهرستان ارجاع داده شد که ۱۴ پرونده مختومه و ۴ پرونده در دستور کار قرار دارد.
وی به اهمیت بحث پیشگیری از وقوع جرم اشاره کرد و گفت: محیط زیست باید بحث پیشگیری را با فرهنگ سازی و حضور گسترده در مناطق و زیستگاه جانوران و پرندگان در دستور کار قرار دهد.

  • نویسنده : محسن زارعی