رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری عاملان تیراندازی شبانه در دهدشت خبر داد و گفت: با اقدامات خاص دستگاه قضایی و پلیس این افراد شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش خبری-امیددنا: حسن نگین‌تاجی،از دستگیری عاملان تیراندازی شبانه دهدشت خبر داد و گفت: مدتی بود که عده‌ای شبانه اقدام به تیراندازی در شهر دهدشت می‌کردند و اقدام آنان موجب بر هم زدن آرامش و آسایش مردم می‌شد.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بو یراحمد افزود: در یک فقره تیراندازی شبانه اراذل و اوباش، 2 باب مغازه در این شهر آتش گرفت.

وی گفت: با دستورات خاص دادستان محترم عمومی و انقلاب دهدشت،جناب آقای سعادتیان به ضابطان دادگستری، شناسایی این باند به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

مقام ارشد قضایی کهگیلویه و بویراحمد، با اظهار اینکه تیم اطلاعاتی نیروی انتظامی شهرستان با انجام کار تحقیقاتی در مدت 2 هفته موفق به شناسایی آنان شد، اظهار داشت: این گروه در آخرین اقدام خود قصد به رگبارگلوله بستن منزلی در روستای طولیان دهدشت را داشتند،که محل اختفای آنها شناسایی و به وسیله مأموران مقتدر پلیس محاصره گردیدند.

وی افزود: اراذل و اوباش که از شناسایی محل اختفای خود مطلع شده بودند، به سوی مأموران پلیس اقدام به تیراندازی کردند.

نگین‌تاجی گفت: اراذل و اوباش که 5 نفر بودند، پس از درگیری مسلحانه، دستگیر و از آنها 3 قبضه اسلحه کلاشینکف، کلت کمری،وینچستر و مقداری مهمات کشف شد.

وی افزود: این افراد دارای سوابق متعدد کیفری از جمله نگهداری سلاح گرم، تمرد نسبت به مأموران حین انجام وظیفه، اخلال در نظم عمومی و قدرت نمایی بودند.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، به کسانی که موجبات بی نظمی و سلب آرامش ،آسایش و امنیت مردم شوند، هشدار داد و تصریح کرد: کسانی که به نحوی بخواهند موجبات عدم آرامش و امنیت هر نقطه استان را با قدرت نمایی فراهم کنند.بدانند:که برخورد دستگاه قضایی استان قاطع، اثرگذار و بازدارنده خواهد بود.

وی در ادامه تأکید کرد: کسانی که با استفاده از سلاح گرم و اخلال در نظم، موجب سلب آسایش، آرامش عمومی و امنیت جامعه شوند، منتظر برخورد قاطع، قانونی و اثرگذار دستگاه قضایی باشند.

 نگین‌تاجی، در پایان ضمن تشکر از دادستان جوان شهرستان کهگیلویه و نیروی انتظامی ، افزود: 3 نفر از متهمان با قرار بازداشت موقت و برای 2 نفر دیگر قرار کفالت صادر شده که تا تأمین و تهیه مورد کفالت به زندان دهدشت معرفی شدند.

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس