به گزارش خبرنگار  امید دنا  از یاسوج، سید حشمت‌الله صمیمی‌دوست در نشست شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان از اختصاص ۲۲۵ میلیارد تومان به واحدهای خسارت دیده از کرونا در استان خبر داد و گفت: این تسهیلات سهم استان در ۱۴ رشته مختلف است. وی ادامه داد: سهم حمل و نقل چهار هزار و ۶۱۱ واحد، […]

به گزارش خبرنگار  امید دنا  از یاسوج، سید حشمت‌الله صمیمی‌دوست در نشست شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان از اختصاص ۲۲۵ میلیارد تومان به واحدهای خسارت دیده از کرونا در استان خبر داد و گفت: این تسهیلات سهم استان در ۱۴ رشته مختلف است.

وی ادامه داد: سهم حمل و نقل چهار هزار و ۶۱۱ واحد، صنعت و معدن و تجارت ۸۱۸ واحد، آموزش و پرورش ۲۷۶ واحد، میراث فرهنگی ۱۹ واحد، بهزیستی ۱۱۵ واحد، فنی و حرفه‌ای ۳۳ واحد، حوزه بهداشت و درمان ۷۷ و سایر دستگاه‌ها ۹۸ واحد اعلام است.

وی تصریح کرد: این تسهیلات به شرطی پرداخت می‌شود که واحدهای خسارت دیده از بیماری کووید ۱۹ در سامانه کارا ثبت‌نام کرده یا ثبت‌نام کنند.

این مسوول بیان کرد: به ازای هر شاغل بیمه شده ۱۲ میلیون تومان و رسته‌های بالاتر ۱۶ میلیون تسهیلات پرداخت می‌شود.

صمیمی‌دوست اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران در شهرستان‌ها به واحد تولیدی و کار و کارگاهی اعلام کنند تا متقاضیان برای دریافت تسهیلات در سامانه کارا ثبت‌نام کنند.

صمیمی‌دوست خاطرنشان کرد: محورهای اشتغالزای طرح کاروزی ۱۵۶ درصد نسبت به سهم استان بیشتر عمل شده است.

وی خاطرنشان کرد: در طرح یارانه دستمزد سهم استان ۴۷۰ نفر بود اما عملکرد استان یک هزار و ۶۸ نفر است که ۲۲۷ درصد افزایش سهم داشتیم.

صمیمی‌دوست خاطرنشان کرد:  اشتغال روستایی و عشایری سهم استان ۳۰۲ میلیارد تومان بوده که ۹۴ درصد این مبلغ پرداخت شده است و امیدوارم بانک‌ها تا هفته آینده نسبت به جذب ۱۰۰ درصدی تسهیلات اقدام کنند‌.

وی از عملکرد صندوق کارآفرینی امید، بانک کشاورزی و پست بانک در جذب تسهیلات روستایی قدردانی کرد.

**ربیعی**