اما به تعبیر قران و مکروا و مکروالله والله خیر الماکرین ، دشمنان انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت به پایان حاکمیت و کدخدایی خویش در دنیا رسیده اند و توطئه های آن ها ره به جایی نخواهد برد،هر چند به ظاهر دشمنان شرایط مناسبت تری داشته باشند.

به گزارش امیددنا؛حجت الاسلام سید نورالله افشار ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه آمریکا با قلدری وزور به دنبال قبضه دنیا بوده و هست،اظهار کرد: هر کجا از طریق مذاکره ،تهدید و جنگ نظامی به خواسته های خویش نرسید،تحریم های اقتصادی را دنبال کرده است.

امام جمعه چرام،عنوان داشت: تشدید تحریم ها نشان از شکست آمریکا در فشارهای قبلی است،آمریکا یکی از کشورهای مهم منطقه و جبهه مقاومت را تحریم کرده است،اهداف آمریکا از تصویب قانون قیصر علیه سوریه چیست؟و ارتباط این تحریم ها با جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت چیست؟
وی،افزود: این قانون که در ظاهر تحریم‌ها و محدودیت‌های جدیدی را علیه افراد و نهادهای مرتبط با تحولات سوریه اعمال خواهد کرد اما هدف اصلی آن تحقق اهدافی است که امریکایی‌ها در طول سال‌های اخیر و به رغم حمایت‌هایی که از گروه‌های تروریستی فعال مثل داعش و النصره در سوریه داشته‌اند، نتوانسته بودند آن را محقق کنند.
حجت الاسلام افشار، ادامه داد: سوریه عمق راهبردی ایران اسلامی است و هر کشوری برای امنیت اقتصادی ، سیاسی ،جانی و…نیازمند توسعه عمق راهبردی خود بوده و راه ارتباط ایران با گروههای مبارز فلسطینی و حزب الله لبنان کشور سوریه و اتوبان بوکمال است.
وی،تصریح کرد: برای قانون جدید که تضعیف دولت سوریه را دنبال می‌کند، مجموعه‌ای از اهداف را می‌توان متصور بود که از آن جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد:اعمال فشارهای اقتصادی به دولت سوریه برای کشاندن آن به مسیری که خواست ایالات متحده است؛ تحت فشار قراردادن ایران و تلاش برای ایجاد فاصله بین تهران و دمشق؛مقابله با ایفای نقشی که حزب الله در سوریه دارد و مقابله با روسیه و اهدافی که مسکو در منطقه خاورمیانه دنبال می‌کند؛
خطیب جمعه چرام، گفت؛ تقویت جایگاه مخالفان سیاسی دولت بشار اسد و در صورت امکان مشارکت دادن آنها در ساختار حکومت از دیگر موارد هست.
وی،گفت: نکته قابل توجه درباره قانون جدید اینکه تحریم شخصیت‌های لبنانی مرتبط با دولت سوریه می تواند از لحاظ اقتصادی ضرر و زیان های بیشتری برای بیروت دارد و حزب الله را هم بیشتر تحت فشار قرارمی‌دهد.
اما به تعبیر قران و مکروا و مکروالله والله خیر الماکرین ، دشمنان انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت به پایان حاکمیت و کدخدایی خویش در دنیا رسیده اند و توطئه های آن ها ره به جایی نخواهد برد،هر چند به ظاهر دشمنان شرایط مناسبت تری داشته باشند.

امام جمعه چرام در بحث بعدی از سخنان خود با اشاره به روز دختر و با بیان اینکه نگاه افراط وتفریطی در همیشه تاریخ به جایگاه زن و دختر بوده است، ابراز کرد: اگر در جاهلیت دختران را زنده بگور می کردند در جاهلیت مدرن زن را به مثابه یک شی وکالا جهت اهداف شوم و پست مادی خود معرفی می کنند.
وی ادامه داد: نگاه اسلام به جنس زن نگاهی ویژه است و تفاوتی از حیث کسب درجات معنوی بین زن و مرد قائل نیست و درروایات توجه خاصی به زنان شده است.

  • نویسنده : محسن زارعی