امید دنا:۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری نیاز است تا آب از سد کوثر به شهر دهدشت برسد که بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده ۶۰ میلیارد تومان از این اعتبار تامین میشود و ۲۵ میلیارد تومان نیز مطالبات پیمانکار از سال گذشته است و مابقی نیز در سال آینده تامین خواهد شد.

پایگاه خبری امید دنا

امید دنا؛۶۰ میلیارد تومان به طرح آبرسانی چهار شهر دهدشت، سوق، چرام و لنده اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما کهگیلویه و بویراحمد، مشاور و دستیار رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر به شهرستان کهگیلویه و بازدید از طرح آبرسانی به چهار شهر دهدشت، سوق، چرام و لنده گفت: این طرح از اهمیت ویژه‌ای برای رفع مشکل تنش آبی شهرستان‌های کهگیلویه، چرام و لنده برخوردار است که به دلیل کمبود اعتبار هم اکنون تعطیل شده است.
سعید جغتایی افزود: ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری نیاز است تا آب از سد کوثر به شهر دهدشت برسد که بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده ۶۰ میلیارد تومان از این اعتبار تامین میشود و ۲۵ میلیارد تومان نیز مطالبات پیمانکار از سال گذشته است و مابقی نیز در سال آینده تامین خواهد شد.
فرماندار کهگیلویه هم گفت: طرح آبرسانی به چهار شهر دهدشت، سوق، چرام و لنده از طرح‌های مهم و اولویت دار در زمینه آبرسانی است که با اختصاص اعتبار جدید سرعت خوبی خواهد گرفت و انتظار میرود تا پایان سال آب به شهر دهدشت برسد و در سال آینده کار انتقال آب به دیگر شهر‌های هدف نیز انجام شود.
علیرضا اتابک افزود: با اجرای این طرح مشکل تنش آبی مردم چهار شهر در شهرستان‌های کهگیلویه، چرام، لنده و همچنین ۳۰۰ روستای مسیر تا ۵۰ سال آینده برطرف می شود.
رئیس اداره امور آب شهرستان کهگیلویه هم به مشخصات این طرح اشاره کرد و گفت: با هدف تامین آب شرب ۴ شهر دهدشت، سوق، چرام و لنده از سال ۹۶ کار انتقال آب با مجوز برداشت سالانه ۱۷ میلیون متر مکعب آب از سد کوثر آغاز شد که با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سرعت خوبی داشت.
یعقوب دمساز افزود: این طرح ۷۵ کیلومتر خط انتقال و ۵۲ هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب دارد که سال ۹۸ به علت کمبود اعتبار تعطیل شد.
وی با بیان اینکه ۲۴۰ هزار نفر از مزایای اجرای این طرح بهره مند می‌شوند اضافه کرد: با توجه به اهمیت اجرای طرح و اختصاص اعتبار جدید، انتظار می رود ادامه کار از سرعت خوبی برخوردار شود
  • نویسنده : غلامی