به گزارش پایگاه خبری امیددنا: *هــمـــوطــنــان عــزیـــز لـــطــفا ایــــن پـــیـــام را بـــه هـــمـــه اقـــــوام ، دوســــتــان ، آشــنـــایــان و عـزیــزانـــــتــان ارســـــال کنـــیـــد، تا همگی این روزها بیشتر هوشیار باشند.*

به گزارش پایگاه خبری-امیددنا:

*🚩#از امروز به مدت دو هفته روزهای بسیار خطرناک، مرگ آور، روزهای غمگین ،بسیار ناراحت کننده و فاجعه ای بزرگ برای هموطنان در راه است. طوری که همه خانواده ها این بیماری را برای خود وعزیزانشان تجربه خواهند کرد و ممکن است در این راه بعضی هادرمان و مداوا و خیلی ها متاسفانه جان سالم بدر نیاورند.
*🚩افزایش بیش از حد مبتلایان به بیماری کرونا،دوباره تصمیمات جدی ،محدودیات مسافرت ها، رفت و آمد ها، قرنطینه شدن در منازل*
🔹به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری کرونا؛ شمار قربانیان کرونا در ایران از مرز ۹ هزار نفر گذر کرده است، در روزهای اخیر با سه رقمی شدن تعداد قربانیان، نگرانی از اوج‌گیری دوباره ویروس کرونا و افزایش مناطق قرمز در کشور بیشتر شده است،
🚩 دو هفته بسیار خطرناک در پیش رو می باشد و افزایشی چشمگیر و فراوان در راه است.
*🚩به طوری که صحبت از احتمال برقراری دوباره محدودیت‌ها می‌شود.*
🚩طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت، استان‌های خوزستان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، خراسان رضوی، لرستان، کرمانشاه، گلستان، هرمزگان، استان فارس خصوصا شیراز ؛ کردستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند و مناطقی پرخطر برای مسافرت به شمار می‌آیند. هرچند که به گفته ایرج حریرچی ـ معاون کل وزارت بهداشت ـ هیچ استانی عاری از ویروس کرونا نیست.
🚩حریرچی، وضعیت استان تهران را نیز به واسطه رعایت نشدن فاصله‌گذاری، فاجعه توصیف کرده است.
🚩و به مدت دو هفته وضعیت فوق العاده قرمز اعلام شده است،هر کس به این ویروس مبتلا نشود خیلی خیلی فردی خوش شانس می باشد.
➖➖➖➖➖➖➖➖
*🚨شیراز وضعیت قرمز🚨*
*هشدار مهم و جدی‼️*

*محدودیت‌های جدید در استان با دستور استاندار از هفته آینده*

هیچ مراسمی چه عروسی و چه ختم نباید به مدت 1ماه انجام شود.

بازارهای بزرگ به مدت یک هفته تعطیل شوند و سایر اصناف با رعایت پروتکل‌ها فعال باشند.

نظارت بر وسایل حمل‌و نقل عمومی و لزوم استفاده از ماسک در این وسایل و همه فعالیت‌ها با جدیت انجام و با متخلفین برخورد شود.

پارک‌ها، بوستان‌ها و مکان‌های تجمع تعطیل شوند.

با توجه به شرایط موجود بیماری کرونا در استان، مردم به هیچ وجه به مسافرت نروند.

مردم تا جایی که امکان دارد در خانه بمانند و در صورت ضرورت برای خروج از منزل، حتما از ماسک استفاده کنند و در مکان‌های فعالیت و مشاغل خود و همچنین در وسایل حمل‌و نقل همچون تاکسی ،اتوبوس و فروشگاه‌ها حتما ماسک داشته باشند.

 

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : خبرجنوب،ایران نیوز