سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در اولین روز تابستان ۱۳۹۹، تعداد ٢٦ بیمار مبتلا به کووید 19 در بیمارستان های استان بستری و تحت درمان هستند و از شروع اپیدمی در استان تاکنون ۱۲ بیمار در اثر ابتلا به این بیماری خطرناک درگذشته اند که سه مورد از این مرگ ها در یکی دو هفته اخیر بوده اند.

 

به گزارش امیددنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز یزدانپناه با بیان اینکه در حال حاضر، سه بیمار در بخش هاي آی سی یو بیمارستان معین کرونا بستری هستند، افزود: تعداد کل مبتلایان تشخیص داده شده استان از دو هفته قبل تاكنون در حال افزايش است و تعداد بهبود یافتگان كامل از بيماري كرونا ۸۱۱ مورد بوده است.

وی ابراز داشت: امروز نيز جواب ۲۳۶ نمونه از آزمايشگاه سلولي و مولكولي ياسوج دريافت شد كه تعداد موارد مثبت مانند روزهاي گذشته روندی صعودی قابل توجهی را نشان می دهد. بيشترين موارد نمونه های مثبت امروز از شهرستان های چرام و گچساران گزارش شده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با توجه به روند صعودي بيماري كرونا و وضعيت قرمز در شهرستان چرام، شهرستان هاي بويراحمد و گچساران نیز در وضعيت هشدار مي باشند.
وی ادامه داد: متاسفانه به نظر می رسد یکی از اصلی ترین دلایل افزایش تعداد مبتلایان در استان در چند هفته اخیر، حضور گسترده مردم بدون رعایت اصول فاصله گذاری هوشمند و همچنین عدم استفاده از وسایل حفاظت فردی به خصوص ماسک، در مراسمات شادی و عزاداری می باشد، به طوری که شواهد اولیه حاکی از آن است كه در یکی از شهرستاهای کوچک استان، ۲۲ نفر به دنبال شرکت در مراسم تشییع و خاکسپاری گرفتار این ویروس خطرناک شده اند.
دبیر ستاد استانی کرونا در پایان تاکید کرد: توصیه اصلی ما به مردم‌، استفاده از ماسك، رعايت فاصله گذاری هوشمند، رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي، عدم شركت در تجمعات، عدم خروج از خانه به جز در موارد ضروري، شستن مکرر دست ها‌، عدم خريد از فروشگاه ها و مراكزی است كه دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند.
وی خاطر نشان کرد: امیدواریم كه مردم استان ضمن عمل به توصیه های بهداشتي از مسافرت به استان هاي مجاور که در وضعیت قرمز يا هشدار قرار دارند، خودداری و از پذيرش مهمان از ساير نقاط كشور اجتناب نمایند و سلامت خود و مردم را به خطر نیندازند.
  • نویسنده : محسن زارعی