امید دنا:31 بیمار مبتلا به کووید 19 در چهارمین روز از تیرماه 99 در بیمارستان های استان بستری و تحت درمان هستند.

پایگاه خبری امید دنا

امید دنا؛سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: 31 بیمار مبتلا به کووید 19 در چهارمین روز از تیرماه 99 در بیمارستان های استان بستری و تحت درمان هستند.
دکتر پرویز یزدانپناه افزود: تعداد بهبود یافتگان بالینی بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 933مورد  گزارش شده است.

وی بااشاره به اینکه 5 بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی سی یو بستری هستند، ابراز داشت: دیروز و امروز نیز جواب 192 نمونه از آزمايشگاه های سلولی مولكولی دريافت شد كه درصد زیادی از مبتلایان به کووید 19 در شهرستان های بویراحمد،  بهمئی و لنده  بودند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اذعان داشت: تاکنون 15 هزار و ٣٠٠ نمونه دریافت شده و 13 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.
وی یادآور شد: کرونا بیماری ناشناخته است که در بدن هر فرد، اعمال و رفتار متفاوتی دارد اما نگرانی ما از بیمارانی است که بدون داشتن علائم اختصاصی این بیماری را به دیگران منتقل می‌کنند.
دکتر یزدانپناه خاطر نشان کرد: با توجه به سیر صعودی بیماری در کشور و استان، همه افراد ملزم به استفاده از ماسک، رعايت فاصله گذاري هوشمند، عدم حضور در تجمعات و رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي هستند.
  • نویسنده : غلامی