پایگاه خبری-امیددنا:سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، از مرگ پانزدهمین بیمار مبتلا به کرونا در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری-امیددنا از یاسوج، پرویز یزدان‌پناه در خصوص آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در استان گفت:  38 بیمار مبتلا به کووید 19،در نهمین روز از تیرماه 99 در بیمارستان های استان بستری و تحت درمان هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد،بیان کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد، تاکنون 1085 مورد گزارش شده است، امروز هم یک مورد مرگ ناشی از کرونا در استان داشتیم.

وی با اشاره به اینکه شش بیمار مبتلا به کرونا،در بخش آی سی یو بستری هستند، ابراز داشت: امروز نیز جواب 95 نمونه از آزمایشگاه های سلولی مولکولی دریافت شد،که درصد زیادی از مبتلایان به کووید 19 در شهرستان بهمئی بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اذعان داشت: متاسفانه سیر صعودی کرونا در استان ادامه داشته و روزانه تعداد مبتلایان در حال افزایش است.

وی گفت: حتی‌الامکان از حضور در مراکز خرید عمومی و شلوغ خودداری کنید. در صورت الزام به حضور در اماکن پرازدحام و شلوغ نظیر فروشگاه‌ها، مراکز خرید یا نانوایی، از تماس با اشیا و یا سطوح خودداری و قبل از شستشوی دست‌ها، از تماس دست با چشم، دهان و بینی پرهیز کنید.

وی یادآور شد: در هنگام حضور در نقاط شلوغ و فروشگاه ها، فاصله مناسب با سایر افراد را رعایت کنید و پس از بازگشت به منزل، دست‌های خود را با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه شستشو دهید،درصورت استفاده از ماسک با رعایت نکات بهداشتی آن را درآورده و در سطل زباله درب‌دار بیندازید.

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس