پایگاه خبری-امیددنا:مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی وزارت صمت، با اشاره به سند توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این سند ۶ محور برای توسعه استان در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری-امیددنا،محسن اتابکی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به اهم برنامه‌های وزارت صمت گفت: ۴۰ پروژه به عنوان اهم برنامه‌های وزارت تدوین شده که یکی از مهمترین این پروژه‌ها توسعه مناطق محروم است و کهگیلویه و بویراحمد در راس استان‌های محروم به لحاظ شاخص‌های توسعه یافتگی است و باید انرژی بیشتری صرف این استان کرد.

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی وزارت صمت بیان کرد: به همین منظور سند برنامه توسعه این استان در وزارت صمت تدوین شده و ۶ محور برای توسعه استان دیده شده که تکمیل و راه‌اندازی طرح‌های صنعتی و معدنی، تکمیل و زیرساخت‌ها و نواحی صنعتی و معدنی، احیاء واحدهای راکد و غیرفعال و طرح‌های توسعه بازرگانی است که ۶۲ برنامه برای این محورها دیده شده است.

وی عنوان کرد: ۲۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای ۶۲ برنامه دیده شده و ۴ هزار نفر اشتغال‌زایی را به دنبال خواهد داشت که هفته آینده در خصوص این طرح به جمع‌بندی نهایی می‌رسیم و تفاهم‌نامه‌ای میان معاونت طرح وزارت صمت و استاندار کهگیلویه و بویراحمد منعقد می‌شود.

این مسوول با بیان اینکه اجرای این طرح‌های زیرساختی تنها با وزارت صمت نیست و وزارت‌های نیرو و راه و سایر دستگاه‌ها باید مشارکت کنند، گفت: سالانه برنامه‌ها و هدف‌گذاری‌هایی برای استان‌ها در نظر گرفته شده که فعال‌سازی واحدهای راکد یکی از این اهداف است سال گذشته ۱۷ بنگاه و واحد راکد فعال شد و امسال هدف‌گذاری ۲۵ بنگاه است.

اتابکی به هدف‌گذاری صادرات غیرنفتی اشاره و عنوان کرد: صادرات ۵ میلیون دلاری سال ۹۹ محقق شود، ضمن اینکه فعال‌سازی ۲۴ معدن و پذیرش ۳ شرکت در بازار سرمایه دیگر اهداف مورد نظر است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سال گذشته ۴۰ درصد اعتبارات تبصره ۱۸ به استان تخصیص داده شد و امسال هدف‌گذاری تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات است.

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : اخبارجنوب