به گزارش خبرنگار امید دنا به نقل روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد: تعداد ۶۰۰۰ عدد موزائیک غیر استاندارد که بدون مجوز و بدون رعایت استانداردهای قابل قبول و همچنین بدون هماهنگی با اداره کل استاندارد استان در یکی از موزائیک سازی های شهر باشت تولید شده بود توسط کارشناسان اداره کل […]

به گزارش خبرنگار امید دنا به نقل روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد: تعداد ۶۰۰۰ عدد موزائیک غیر استاندارد که بدون مجوز و بدون رعایت استانداردهای قابل قبول و همچنین بدون هماهنگی با اداره کل استاندارد استان در یکی از موزائیک سازی های شهر باشت تولید شده بود توسط کارشناسان اداره کل استاندارد توقیف گردید.
بهمن رحمتی مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: موزائیک های مورد مصرف در داخل ساختمان و موزائیک های حیاطی مشمول استاندارد اجباری بوده و تولید کنندگان می بایست قبل از تولید انبوه اقدام به اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد از اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد نمایند.
بهمن رحمتی اظهار داشت: مصالح جزو لاینفک ساختمان سازی محسوب می شود. از این رو انتظار می رود که مصالح ساختمانی استاندارد در ساختمان سازی به کار گرفته شود و فعالان این عرصه، ساخت و ساز ایمنی ساختمان ها را فدای سود و منفعت شخصی خود نکنند. چرا که کیفیت مصالح ساختمانی و استفاده درست از آن جزو عواملی محسوب می شود که به همراه شرایط ساختگاهی، طراحی، اجرا، نگهداری و تعمیر، در دوام و آسیب ناپذیری ساختمان ها نقش بسزایی دارد.
بهمن رحمتی مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: هم استانی های عزیز در صورت مشاهده تخلف در تولید و عرضه مصالح ساختمانی، مراتب را از طریق شماره تلفن رسیدگی به شکایات ۱۵۱۷ به این اداره کل اطلاع رسانی نمایند.

**ربیعی**

  • نویسنده : محمدشفیع ربیعی